Šestnástku a sedemnástku čaká Hokejové leto, v Brucku sa predstaví viac ako stovka mladých hokejistov

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenské hokejové reprezentácie do 16 a 17 rokov čakajú pred úvodnými medzinárodnými podujatiami v aktuálnej sezóne tzv. Hokejové letá. V rakúskom Brucku dostane najskôr priestor v závere júla starší výber hlavného trénera Petra Kúdelku a na začiatku augusta ho vystrieda šestnástka pod vedením koučov Júliusa Beňuša a Michala Macha.

V nominácii sedemnástky, ktorá absolvuje štvordňový výcvikový tábor od 24. do 27. júla, figuruje 34 hráčov. Pre reprezentáciu do 17 rokov to bude predpríprava na augustový domáci Turnaj piatich krajín v Piešťanoch, kde si Slováci zmerajú sily s rovesníkmi z USA, Česka, Švajčiarska a Nemecka. V menoslove šestnástky sa nachádza až 68 chlapcov, ktorých čaká trojdňový tréningový kemp od 2. do 4. augusta. Výber tejto vekovej kategórie v druhej polovici augusta vycestuje na Turnaj štyroch krajín do Nemecka.

Nominácia SR 17 na VT v Brucku (24. - 27. 7.)

Hráči podľa klubov
Nicolas IMRIŠKA BARANI Banská Bystrica
Michal PLANČÁR BARANI Banská Bystrica
Matej BEREŠ HC SLOVAN Bratislava-mládež
Roderik ČERNÁK HC SLOVAN Bratislava-mládež
Marko POŽGAY HC SLOVAN Bratislava-mládež
Matej STANKOVEN HC SLOVAN Bratislava-mládež
Timur TREBULA HC SLOVAN Bratislava-mládež
Adam KOIŠ HOBA Bratislava
Adam OBUŠEK HOBA Bratislava
Boris SIROTA HOBA Bratislava
Samuel FOLTIN MHK Dolný Kubín
Karol VARGA HO HAMIKOVO Hamuliakovo
Matej SOMÍK MHA Martin
Samuel KIZÁK HK Dukla Michalovce-mládež
Ivan MATTA HK Dukla Michalovce-mládež
Lukáš HAZUCHA MMHK Nitra
Ján ČURLEJ HK´95 Považská Bystrica
Denis TÓTH MŠKM Trebišov
Juraj Jonas ĎURČO HK DUKLA Trenčín
Adam GOLJER HK DUKLA Trenčín
Samuel HRENÁK HK DUKLA Trenčín
Timothy KAZDA HK DUKLA Trenčín
Filip KOVALČÍK HK DUKLA Trenčín
Kristian REZNIČÁK HK DUKLA Trenčín
Jakub SYRNÝ HK DUKLA Trenčín
Leo HABDA HK Trnava
Samuel HYBSKÝ HKM Zvolen
Tobias Marek ONDAVSKÝ HKM Zvolen
Tobias ZVOLENSKÝ HKM Zvolen
Juraj RAUSA HKM Zvolen-mládež
Kristian MACÁK VLCI Žilina-mládež
Denis ČELKO HC Oceláři Třinec/ČR
Lucian BERNÁT Tappara/Fín.
Filip VAVRO Seacoast Performance Academy/USA
REALIZAČNÝ TÍM
Manažér Lukáš PÉK 
Hlavný tréner Peter KÚDELKA
Asistent trénera Peter ČÍŽEK
Tréner brankárov Rastislav STAŇA
Kondičný tréner Dávid KUREJ
Lekár Rajmund SZIKORA
Masér Michal HRTÚS

Náhradníci (na telefonické zavolanie): BARANI Banská Bystrica – Richard KRNÁČ, HC SLOVAN Bratislava – Michal KASALA, HOBA Bratislava – Tomáš DEDÍK, HK Spartak Dubnica – Samuel KARŠAY, HC Košice – Nikolas REGINÁČ, Adrián SABOL, MMHK Nitra – Sebastián BRATH, Patrik KOVÁČ, Maxim ŠIMKO, Roderik URBAN, HKM Gladiators Trnava – Ondrej KUŠNIER, HK DUKLA Trenčín – Michal JAKUBEC, Dávid DVOŘÁK, ŠHK 37 Piešťany – Jakub SEDLÁČEK, MŠK Púchov – Marek SEILER, HK Spišská Nová Ves – Matej AMBRÓZY, Markus BEĽÁK, MHKM Skalica – Derek PETROVIČ, HOKEJOVÁ AKADÉMIA ZDENA CÍGERA 21 – Šimon POTOČKA, HKM Zvolen – Matúš RAJNOHA, HKM Zvolen-mládež – Krištof KRNÁČ, VLCI Žilina-mládež – Samuel František SMOLKA.

Nominácia SR 16 na VT v Brucku (2. - 4. 8.)

Hráči podľa klubov
Alec GAJDOŠ BARANI Banská Bystrica
David GUĽAK BARANI Banská Bystrica
Viktor KOŠÍK BARANI Banská Bystrica
Alexander LICHNOVSKÝ BARANI Banská Bystrica
Ondrej MIKUŠ BARANI Banská Bystrica
Róbert KOŠŤÁL HOBA Bratislava
Vincent DONOVAL HC SLOVAN Bratislava-mládež
Filip HORNÁČEK HC SLOVAN Bratislava-mládež
Dominik JANČA HC SLOVAN Bratislava-mládež
Erik KOLLÁR HC SLOVAN Bratislava-mládež
Darwin Enrique MUŇOZ HC SLOVAN Bratislava-mládež
Matúš VÁLEK HC SLOVAN Bratislava-mládež
Samuel MARIANEK HK RUŽINOV´99 Bratislava
Tomáš MORÁVEK HK Spartak Dubnica
Michal BLAŠKO HC Košice
Samuel ČERVINKA HC Košice
Jakub HUSÁR HC Košice
Simon KAČMÁRY HC Košice
Róbert KRAJŇÁK HC Košice
Matej MEDVEC HC Košice
Martin MURÍN HC Košice
Adam PATLEVIČ HC Košice
Tobiáš PČOLKA HC Lamač
Tomáš DINDA Mládež MHK 32 Liptovský Mikuláš
Miroslav KALOUSEK Mládež MHK 32 Liptovský Mikuláš
Eric KRIŠKA Mládež MHK 32 Liptovský Mikuláš
Michal TIMKO Mládež MHK 32 Liptovský Mikuláš
Matúš ZÖLD HC Lučenec
Jakub Jozef BAČÉ MHA Martin
Ivan GONŠOR MHA Martin
Adrian HULEJ MHA Martin
Tomáš Vladimír PÚPAVA MHA Martin
Oliver BOTKA HK Nitra
Samuel CSERI MMHK Nitra
Matúš GUBIŠ MMHK Nitra
Eduard MANDELÍK MMHK Nitra
Alex PINDEŠ MMHK Nitra
Samuel SLIVKA MMHK Nitra
David VRABEC MMHK Nitra
Matej SEDLÁR HK Iskra Partizánske
Michal MIŠÍK HK HAVRANI Piešťany
Dante Maximilián FIGULA HK ŠKP Poprad
Dušan OLEKŠÁK HK ŠKP Poprad
Patrik RYCHLÍK HK ŠKP Poprad
Tomáš MALINOVSKÝ HK ŠKP Poprad
Richard DEMÁČEK HK´95 Považská Bystrica
Adam JENDRÁL MŠHK-mládež Prievidza
Peter PLEVÁK MŠK Púchov
Oliver SIVÝ MŠK Púchov
Filip ŠKRIPEC MŠK Púchov
Lukáš VINCE HKM Rimavská Sobota
Matúš CÍBIK MHK Ružomberok
Dominik HERBST MHK Ružomberok
Adam PARIĽÁK HK Sabinov
Viktor GERGEL MHKM Skalica
Alex FILIP HK Spišská Nová Ves
Alex KORHEĽ HK Spišská Nová Ves
Michal MURÁNSKY HK Spišská Nová Ves
Marek KLAČANSKÝ HC Topoľčany
Patrik ŠIŠKA HC Topoľčany
Kristián BAĽO HC Bulls Vranov
Alex Michael FERREIRA HKM Zvolen-mládež
Christopher Tayler PODKONICKÝ HKM Zvolen-mládež
Samuel FTÁČEK VLCI Žilina-mládež
Bruno GAŇA VLCI Žilina-mládež
Filip KOTHAJ VLCI Žilina-mládež
Richard PECKO VLCI Žilina-mládež
Samuel TUMA VLCI Žilina-mládež
REALIZAČNÝ TÍM
Manažér Peter POTENGA
Tréneri Július BEŇUŠ, Michal MACHO
Asistenti trénerov

Jiří BICEK, Martin PETNÝ, Radovan SOMÍK,
Branislav ŠTÍMEL, Michal ŠŤASTNÝ,
Roman TVRDOŇ

Tréner brankárov Dušan VLK
Kondičný tréner Juraj ŠELIGA
Lekár Michal FRANKO
Maséri Michal BITAROVSKÝ, Igor ŠEBESTA

Náhradníci (na telefonické zavolanie): BARANI Banská Bystrica – Matej DONOVAL, HC Petržalka 2010 Bratislava – Ján JOVNÁŠ, HOBA Bratislava – Michal BOHÁČ, Ľubomír KUDROŇ, HO HAMIKOVO Hamuliakovo – Jakub NOGA, MHK Ružomberok – Jakub HORVÁTH, Tomáš NOVÁK, HC Košice – Leonard František BATA, Mládež MHK 32 Liptovský Mikuláš – Alex BUC, Matej MITURA, MHA Martin – Ján AUGUSTÍN, Andrej JANEK, HC Bulls Vranov – Erik SABOL, HK Dukla Michalovce-mládež – Tobias TOMEK, HK Nové Mesto nad Váhom – Peter KUČIAK, HK DUKLA Trenčín – Matej HONZEK, HK ŠKP Poprad – Pavol SMREK, MŠK Púchov – Filip GABAJ, HK Sabinov – Patrik ANGELOVIČ, MHKM Skalica – Samuel FERIK, HKM Zvolen – Teodor MACKO, HKM Zvolen-mládež – Samuel KUPEC, Jonáš PAHULI, VLCI Žilina-mládež – Šimon PIALA.