Šestnástka viedla s Čechmi 3:1, no prehrala 3:4 pp. Bača chválil stúpajúcu výkonnosť

SKALICA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov neuspela ani v druhom vystúpení v rámci prípravného dvojzápasu s českými rovesníkmi. Po prehre 2:3 v predĺžení v prvom súboji v Hodoníne viedla v skalickej odvete po dvoch tretinách 3:1, no dvojgólové vedenie neudržala. V tretej tretine, po vygradovaní streleckého náporu zo strany Čechov, dvakrát inkasovala. V extra čase rozhodol o českom víťazstve Ondřej Kos. Za Slovákov sa dvoma gólmi prezentoval Michal Feranec a jedným Michal Svrček (ročník narodenia 2007).

Prípravný dvojzápas s Čechmi bol pre zverencov hlavného trénera Jerguša Baču kvalitnou previerkou pred budúcotýždňovým atraktívnym programom. V rámci pokračucujúceho výcvikového tábora v Skalica sa šestnástka predstaví na prestížnom Turnaji štyroch krajín v Hodoníne, kde bude štartovať aj česká, fínska a švédska reprezentácie v tejto vekovej kategórii. Slováci medzi pozvanými pôvodne nefigurovali. Česká strana však pre vojnový konflikt na Ukrajine zakázala štart ruskej reprezentácii a namiesto nej pozvala práve výber trénera Baču.

Prípravný zápas hráčov do 16 rokov – Skalica:

Slovensko – Česko 3:4 pp (2:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 6. Feranec, 9. Feranec (Maruna, Zálešák), 31. Svrček (Kálus) – 16. Florýk (Curran, Zielinski), 44. Veselský (Lisler, Fibigr), 53. Zielinski (Kubiesa), 63. Kos.

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 19:50.

Rozhodovali: J. Konc ml., Adamec – Šefčík, Haringa – 112 divákov.

Zostava SR: Bodnár – Kálus, Ličko, Šlank, Petras, Harvánek, Barger, Mitro, Balázs – Feranec, Maruna, Zálešák – Tomašec, Svrček, Lašš – Liščinský, Prokopovič, Kováč – A. Horváth, Bachratý, Michajlov. Tréner J. Bača.

Jerguš Bača, tréner SR 16: „Zápas zlomila tretia tretina. Do jej začiatku som chlapcov chválil za disciplínu, no na konci druhého a začiatku tretieho dejstva sme sa nevyhli dvom oslabeniam. Stáli nás veľa síl, čo Česi veľmi umne využili. Vyrovnali na 3:3. Mrzí ma, že v predĺžení sme vlažnejšie zahrali únik dvoch proti jednému, pretože v protiútoku jeden z našich hráčov stratil hokejku a Česi dali víťazný gól. Chlapcov však chcem pochváliť za stúpajúcu výkonnosť. Bolo to lepšie ako v prvom v zápase a určite o dosť lepšie ako vo vzájomnom zápase z konca minulého roka (2:9, pozn. red).“