Šestnástka odohrá Turnaj štyroch krajín vo Füssene, Blanár: Očakávame, že chlapci budú motivovaní

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 16 rokov čaká v polovici augusta prvé medzinárodné podujatie v aktuálnej sezóne. Tím pod vedením nového hlavného trénera Michala Blanára odohrá Turnaj štyroch krajín v nemeckom Füssene.

Slováci odštartujú prípravu na podujatie v nedeľu 13. augusta v Bratislave. V domácich podmienkach stihnú tri tréningové jednotky na ľade a po krátkom výcvikovom tábore sa v utorok presunú do Füssenu. V Nemecku absolvujú po príchode večerný tréning. Od stredy do piatka ich čakajú tri zápasy, postupne sa stretnú so Švajčiarmi, Nemcami a Rakúšanmi.

„Pre chlapcov v tejto vekovej kategórii je to prvá medzinárodná previerka. Očakávame, že budú motivovaní a urobia maximum pre to, aby dobre reprezentovali Slovensku. Aj na základe skúseností z minulosezónneho pôsobenia pri šestnástke viem, že prechod zo žiackeho do dorasteneckého hokeja je náročnejší. Môžu sa ešte vyskytnúť chybičky alebo prvky z detského hokeja, ale verím, že chlapci ich postupne odstránia a turnaj zvládnu,“ povedal hlavný tréner šestnástky Michal Blanár. 

V nominácii na Turnaj štyroch krajín sa nachádza 22 hokejistov výlučne z ročníka 2008. Tréneri zatiaľ neevidujú žiadne ospravedlnenky, nemôžu však počítať s dvojicou hráčov, ktorá je súčasťou kádra reprezentačnej sedemnástky na Turnaji piatich krajín v Chomutove.

„Už pred tvorbou nominácie sme vedeli, že Ivan Králik si vybral do sedemnástky obrancu Adama Goljera a útočníka Michala Plančára. Nebol to však pre nás problém. Na Hokejovom lete sme videli veľké množstvo chlapcov, z ktorých sme si mohli vyberať. Drvivú väčšinu hokejistov sme videli v Martine prvýkrát, ale mali sme z nich dobrý pocit,“ doplnil Blanár. 

PROGRAM TURNAJA ŠTYROCH KRAJÍN VO FÜSSENE 

STREDA 16. AUGUSTA
16.00 Rakúsko – Nemecko
19.30 SLOVENSKO – Švajčiarsko

ŠTVRTOK 17. AUGUSTA
16.00 Nemecko – SLOVENSKO
19.30 Švajčiarsko – Rakúsko

PIATOK 18. AUGUSTA
11.00 Rakúsko – SLOVENSKO
14.30 Nemecko - Švajčiarsko

Nominácia SR 16 na VT v Bratislave a Turnaj štyroch krajín vo Füssene (13. - 18. 8.)

Hráči podľa klubov
Nicolas IMRIŠKA BARANI Banská Bystrica
Michal ONDREJČÁK BARANI Banská Bystrica
Jakub FLORIŠ HC SLOVAN Bratislava-mládež
Marko POŽGAY HC SLOVAN Bratislava-mládež
Matej STANKOVEN HC SLOVAN Bratislava-mládež
Adam KOIŠ HOBA Bratislava
Karol VARGA HO HAMIKOVO Hamuliakovo
Samuel KIZÁK HK Dukla Michalovce-mládež
Ivan MATTA HK Dukla Michalovce-mládež
Roderik URBAN MMHK Nitra
Alexej KUBAT HK ŠKP Poprad
Kristian REZNIČÁK HK ŠKP Poprad
Juraj Jonas ĎURČO HK DUKLA Trenčín
Filip KOVALČÍK HK DUKLA Trenčín
Jakub SYRNÝ HK DUKLA Trenčín
Leo HABDA HK Trnava
Tobias ZVOLENSKÝ HKM Zvolen
Juraj RAUSA HKM Zvolen-mládež
Kristian MACÁK VLCI Žilina-mládež
Dominik BARČÁK HC Olomouc/ČR
Timothy KAZDA Seacoast Performance Academy/USA
Šimon ŠURANYI Seacoast Performance Academy/USA
REALIZAČNÝ TÍM
Manažér Lukáš JURÍK
Hlavný tréner Michal BLANÁR
Asistent trénera Michal MACHO
Asistent trénera Roman SÝKORA
Tréner brankárov Rastislav STAŇA
Kondičný tréner Marián SCHMIED
Lekár Ján BERNÁT
Masér Patrik HAKKE

Náhradníci (na telefonické zavolanie): BARANI Banská Bystrica - Bruno BEZÁK, Jakub BÉREŠ, Richard KRNÁČ, HC SLOVAN Bratislava-mládež - Matej BEREŠ, Timur TREBULA, HOBA Bratislava - Adam OBUŠEK, HK Ružinov ´99 Bratislava - Michal KASALA, MHA Martin - Matúš LUKÁČIK, Matej SOMÍK, HK ŠKP Poprad - Maxim ŠIMKO, HK´95 Považská Bystrica - Samuel HRENÁK, MHKM Skalica - Derek PETROVIČ, HC Topoľčany - Sebastián PODHORÁNYI, HK DUKLA Trenčín - Michal JAKUBEC, HKM Zvolen - Samuel HYBSKÝ, HKM Zvolen-mládež - Krištof KRNÁČ, VLCI Žilina-mládež - Matej HARVÁNEK, Samuel František SMOLKA, HC Oceláři Třinec (CZE) - Jonáš KOPAČKA, HC Vítkovice (CZE) - Matthias RONČKA.