Šestnástka prehrala zápas so Švajčiarskom, rozhodli chyby pri presilovke

TRNAVA (SZĽH) - Druhé vystúpenie slovenskej reprezentácie do 16 rokov na Turnaji štyroch krajín prinieslo výhru hosťujúcich Švajčiarov. Rozhodujúcim momentom boli dva inkasované góly pri vlastnej presilovke. Mladí Slováci najmä v druhej a tretej tretine príkladne bojovali, dotiahli sa na rozdiel jediného gólu, no napokon prehrali gólom do prázdnej bránky 2:4.

Tím SR 16, ilustračné foto

SR "16" - ŠVAJČIARSKO "16" 2:4

Zverenci trénera Dušana Halahiju po predošlom nevydarenom zápase s Nemcami, v ktorom neudržali dvojgólový náskok a prehrali v predĺžení 4:5, nestačili v druhom zápase na dobre hrajúce Švajčiarsko. Súper sa dostal do vedenia v 12. minúte vďaka útočníkovi Mikovi Kienerovi. Naši hráči odpovedali na začiatku druhej tretiny, vyrovnal Matej Komloš. Rozhodujúcim momentom zápasu boli dva švajčiarske „zlepené“ góly v 36. a 37. minúte, ktoré delilo presne 60 sekúnd. Slovenskí hráči pritom hrali presilovku, ale súper v oslabení dokázal využiť dve hrubé individuálne chyby a vyťažil z toho dva góly. Švajčiari sa razom dostali do dvojgólového vedenia, ktoré naši hráči už nedokázali zvrátiť. V 55. minúte síce Martin Faško-Rudáš dosiahol kontaktný gól na 2:3, ale súper poistil svoju výhru minútu pred koncom tretej tretiny gólom do prázdnej bránky.

Dušan Halahija, tréner SR 16:V prvej tretine sme boli veľmi nespokojní s prístupom hráčov k samotnej hre. Ich prístup bol v prvej časti nehodný reprezentačného dresu. Druhá tretina našťastie priniesla výrazné zlepšenie a naša hra už bola úplne iná. Veľmi rýchlo sme dokázali vyrovnať, lenže čo čert nechcel, pred koncom druhej tretiny sme dostali dva góly pri našej presilovke. Šlo o individuálne chyby, ktoré by sa nemali stávať, ale beriem to tak, že chlapci sú mladí a učia sa práve na vlastných chybách. Kým tie chyby sa dajú odpustiť, slabé herné nasadenie už nie. Som rád, že hráči od druhej tretiny zmenili prístup a hrali bojovne, ale za tú prvú tretinu sme na nich veľmi nahnevaní. Verím, že v ďalšom zápase už predvedú dobrý výkon počas celého zápasu.

SR "16" - Švajčiarsko 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
23. Komloš (Hvizdoš, Sarvaš), 55. Faško-Rudáš (Okuliar, Bučko) – 12. Kiener (Ducret), 36. Wetter (Stampfli), 37. Oana, 59. Vouillamoz
Slovensko: Bátory (Vojvoda) – Patlevič, Bučko, Šalka, Senko, Ligas, Masár, Ilenčík, Škorec – Faško-Rudáš, Kováčik, Okuliar – Habala, Čederle, Džudan – Komloš, Hvizdoš, Sarvaš – Melcher, Minko, Maniaček
Švajčiarsko: Févre (Schmid) – Ducret, Wyss, Gross, Henauer, Berni, Aebischer, Stampfli, Barandun – Gerber, Kiener, Vouillamoz – Kohler, Pena Triana, Weibel – Verboon, Nussbaumer, Patry – Oana, Wetter, Calzimiglia

Ďalší program Turnaja štyroch krajín hokejistov do 16 rokov v Trnave:
Streda 31. decembra:
Švajčiarsko – Nemecko (11.30)
Slovensko – Fínsko (14.30)

Nominácia reprezentačného družstva SR 16 na výcvikový tábor Turnaj štroch krajín v Trnave v dňoch 26. – 30. decembra 2015:
Hráči: Lukáš Habala, Matej Šalka, Filipp Škorec, Michal Vojvoda (HC Slovan Bratislava-mládež), Martin Bučko, Branislav Ligas, Peter Melcher, Oliver Minko (MHA Martin), Matej Bátory, Filip Senko MHk 32 Liptovský Mikuláš),  Kristián Kováčik, Oliver Okuliar (HK Dukla Trenčín), Ján Sarvaš (HK Brezno/HC ´05 Banská Bystrica), Martin Faško-Rudaš  (HK Brezno/K Dukla Trenčín), Alexander Hvizdoš  (HK Iskra Partizánske/MMHK Nitra), Matej Komloš (P.H.K. Prešov), Matej Ilenčík (MŠK Púchov/HK Dukla  Trenčín), Sebastián Čederle (MHKM Skalica), Róbert Džugan (HK Spišská Nová Ves), Dávid Maniaček (HK Dukla Trenčín/MHK Dubnica nad Váhom), Richard Masár (HKm Zvolen), Ľubomír Patlevič (HC Třinec/ČR)
Náhradníci (na telefonické zavolanie): Sebastián Hudec (HC ‘05 Banská Bystrica), Jakub Lackovič (HK Ružinov ´99 Bratislava), Filip Čenka (MHk 32 Liptovský Mikuláš) , Adam Paulíny (MHA Martin), Jakub Martiška (HK Iskra Partizánske/HC Topoľčany), Jakub Nespala, Dominik Šeliga (HK ŠKP Poprad), Tomáš Hrušík (MŠK Púchov/HK Trnava), Alexander Zekucia (HK Spišská Nová Ves), Jozef Vlk (HC Topoľčany), Marek Minárik (HK Dukla Trenčín), Simeon Pjaták ( MsHKM Žilina)
Realizačný  tím: manažér Imrich Antal, tréner Dušan Halahija, asistent trénera Viliam Čacho, tréner brankárov Marko Milý, lekár MUDr. Roman Rausch, masér Michal Hrtús