Šestnástka napriek výbornému výkonu prehrala so Švajčiarmi 1:2

IMATRA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov nenadviazala na Turnaji piatich krajín vo fínskych mestách Imatra a Lappeenranta na stredajšie víťazstvo 4:1 nad Nemeckom. Vo štvrtok napriek výbornému výkonu nestačila na Švajčiarov, podľahla im 1:2. Jediný gól Slovákov strelil v 10. minúte Tomáš Vajko.

Zverenci trénera Ivana Králika prestrieľali súpera 28:21. Viac ako jedného gólu sa však nedočkali. Švajčiari viedli v stretnutí od 36. minúty, keď sa presadil Bichsel. V tretej tretine Slováci vystupňovali aktivitu. Na švajčiarsku bránku vyslali 12 striel, ale vyrovnať sa im nepodarilo ani v záverečnej hre bez brankára Henriqueza. Zápas so Švajčiarmi dopadol pre nich podobne ako v novembri na turnaji v českom Příbrame. Tam sa duel skončil helvétskym víťazstvom 3:1.

Atraktívny turnaj pokračuje pre šestnástku aj v piatok 30. decembra. Od 18.00 nastúpi proti Fínsku a o deň neskôr na Silvestra od 17.30 aj proti Čechom.

Turnaj piatich krajín hráčov do 16 rokov /Imatra, Lappeenranta/

Švajčiarsko – Slovensko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 3. Sauser (Äbli, Binder), 36. Bichsel (Mercier, Blaha) – 10. Vajko (A. Nemec).

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 21:28.

Rozhodovali: Grönroos – Mikkola, Loukojärvi ­– 86 divákov.

Zostava SR 16: Henriquez ­– Dravecký, Lisý, Kalman, Rusznyak, Vajko, Kubizniak, Danko, Bajza – Dubravík, Svrček, Kalis – Saloň, Straka, Chovan ­– A. Nemec, Čunderlík, Tomka ­– Knapík, Chrenko, Kriška. Tréner I. Králik.

Hlas po zápas

Ivan Králik, tréner SR 16: „Odohrali sme výborný zápas. Rozhodla strelecká efektivita. Celú druhú a prakticky aj tretiu tretinu sme hrali s pukom v útočnom pásme, mali sme mnoho príležitostí, ale chýbala nám lepšia strelecká mentalita, orientácia v predbránkovom priestore a využívanie presiloviek. Napriek tomu sme chlapcov pochválili za výkon. Nebol zlý. Veľa pukov sme získali dobrým korčuľovaním. Ak budeme efektívnejší a využijeme nejakú presilovku, bude sa nám hrať ľahšie. Čaká nás zápas s Fínskom, ktorý sa nehrá každý deň. Verím, že bude pre chlapcov malým sviatkom a tak k nemu aj pristúpia.“