Šestnástka napriek dobrému finišu nestačila vo výbornom zápase na domácich Švédov

TRANAS (SZĽH) ­– Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov zaknihovala na Turnaji štyroch krajín v švédskom Tranas prvú prehru. Domácim rovesníkom podľahla 1:3. O jediný slovenský presný zásah sa postaral Matúš Lisý v 46. minúte duelu.

Slováci od úvodu čelili švédskej ofenzívnej snahe, ktorá bola podčiarknutá počtom streleckých pokusov v úvodnej tretine. Tre Kronor triumfovali v tomto ukazovateli 11:4 a strelili dva góly. Najskôr v 8. minúte z hokejky Novotneho, následne v 13. od Gästrina v presilovke. Hoci v ďalšom priebehu zverenci trénera Ivana Králika zvýšili streleckú produkciu, na výborne hrajúcich Švédov to nestačilo. V 30. minúte poistil rodiaci sa triumf domácich Krantz. V tretej tretine Slováci vystupňovali ofenzívnu aktivitu. Prestrieľali súpera 14:7, no strelili len jeden gól. V 46. minúte bol jeho autor Lisý. V závere to zverenci trénera Ivana Králika skúsili aj v šestici bez branára, no skóre sa už nezmenilo.

Mladí Slováci sa na turnaji predstavia už len raz, v sobotu zakončia účinkovanie na podujatí od 18.00 proti Fínom.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 16 rokov v Tranas

Švédsko – Slovensko 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 8. Novotny (Laksonen, Frondell), 13. Gästrin (Ekberg, Boumedienne), 30. Krantz (Dahlqvist, Frondell) ­­– 46. Lisý (Mišiak, Chrenko).

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 32:27.

Zostava SR 16: Henriquez – Rusznyak, Kalman, Vajko, Goljer, Čapoš, Lisý, Fülöp, Danko – Svrček, Straka, Dubravík – Kalis, Čunderlík, Tomka – Nemec, Chrenko, Mišiak – Kimák, Saloň, Plančár. Tréner I. Králik.

Ivan Králik, tréner SR 16: „Výborný zápas. Každou minútou sa náš výkon zlepšoval. Je len škoda, že sme v tomto zápase nevyužili šance, ktoré sme mali. Škoda tiež, že náš  kontaktný gól neprišiel skôr a neotočil momentum hry na našu stranu. Takto si predstavujeme výkon našich chlapcov. Je dôležité, aby sme takýchto zápasov odohrali počas sezóny čo najviac.“