Šestnástka na úvod turnaja v Tranas víťazne, Čechov pokorila 3:2

TRANAS (SZĽH) ­– Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov otvorila účinkovanie na Turnaji štyroch krajín v švédskom Tranas víťazstvom. Českých rovesníkov, tradičného sezónneho súpera, pokorila 3:2. O víťazný gól sa zaslúžil Lukáš Tomka tri sekundy pred koncom druhej tretiny.

V prvej tretine padli dva góly – na presný zásah Dubravíka z 11. minúty dokázali Česi odpovedať zásluhou Krčala 200 sekúnd pred prvou sirénou. V druhej tretine si Slováci dokázali vybojovať dvojgólový náskok. Do vedenia išli vďaka presilovkovému zásahu Saloňa, na 3:1 zvýšil tri sekundy pred druhým klaksónom Tomka. V treťom dejstve padol iba jeden gól. Česi v presilovke znížili zásluhou Poletína v 43. minúte.

V Tranas čakajú zverencov trénera Ivana Králika ešte dva súboje. V piatok od 19.00 nastúpia proti domácim Švédom, v sobotu od 18.00 vyzvú Fínov.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 16 rokov v Tranas

Slovensko – Česko 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 11. Dubravík (Kalman, Mišiak), 33. Saloň (Čapoš, Straka), 40. Tomka (Čunderlík) – 17. Krčal, 43. Poletín (Frolo).

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 32:23.

Zostava SR 16: Prádel – Rusznyak, Kalman, Čapoš, Lisý, Vajko, Goljer, Fülöp, Danko – Mišiak, Svrček, Dubravík – Kalis, Čunderlík, Tomka – Nemec, Chrenko, Straka – Kimák, Saloň, Plančár. Tréner I. Králik.

Ivan Králik, tréner SR 16: „K víťazstvu sme sa dopracovali kolektívnym výkonom. Pravdou je, že prvá tretina nebola z našej strany ideálna. Robili sme veľa chýb, strácali sme puky, vylúčeniami sme Čechom pomohli k tomu, aby mali puk častejšie na hokejkách a vytvorili si strelecké príležitosti. Od druhej tretiny to už bol výkon, aký očakávame a vďaka ktorému dokážeme víťaziť v takýchto stretnutiach. Najbližšie nás čakajú Švédi. V šestnástke nemajú slovenskí chlapci často šancu zahrať si proti nim či Fínom, preto verím, že nielen pre hráčov, ale aj pre nás, trénerov, to bude obrovská výzva. Ak nadviažeme na výkon s Čechmi z druhej a tretej tretiny, dokážeme aj so Švédmi hrať vyrovnanú partiu.“