Senzačný obrat. Osemnástka zdolala Švajčiarov po predĺžení

ZUCHWIL/BRATISLAVA (SZĽH) – Hokejová reprezentácia do 18 rokov sa rozlúčila s Turnajom 5 krajín víťazstvom. Nad domácim výberom Švajčiarska vyhrali zverenci trénera Viliama Čacha po dramatickom závere 6:5 po predĺžení. Pritom ešte 182 sekúnd pred koncom prehrávali s rovesníkmi zo Švajčiarska 3:5.

Tri minúty pred záverečnou sirénou znížil na rozdiel jedného gólu Martin Volko. Už pri hre bez brankára dostal duel do predĺženia 27 sekúnd pred koncom presný zásah Jozefa Haščáka. V predĺžení nakoniec rozhodol o cennom víťazstve nad Švajčiarskom najproduktívnejší Slovák na podujatí v Zuchwile, Martin Chromiak.

Ešte pred posledným súbojom podujatia medzi Švajčiarskom a Nemeckom je tak isté, že slovenská osemnástka obsadí na Turnaji 5 krajín v Zuchwile konečné 3. miesto za víťazným Fínskom a reprezentáciou Česka.

Turnaj 5 krajín hráčov do 18 rokov – Zuchwil, Švajčiarsko

Švajčiarsko “18“ – Slovensko “18“ 5:6 p (1:1, 1:1, 3:3 – 0:1)

Góly SR: 14. Hodorovič (Jellus, Ganz), 22. Krajč (Haščák), 50. Haščák, 57. Volko (Sojka, Chromiak), 60. Haščák (Krajč, Hodorovič), 61. Chromiak (Haščák, Kňažko).

Zostava SR 18: Kozel – Ilenčík, Mudrák, Kňažko, Lavička, Stacha, Volko, Ganz, Honeček, Hodorovič – Jellus, Mrázik, Kupka, Chromiak, Haščák, Krajč, Beňo, Sojka, Myklukha, Valigura, Turanský.

Vylúčení: 8:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely: 34:28

Rozhodcovia: Nicolas Fluri, Florian Steiner – Rico Dufner, Pascal Nater.

Viliam Čacho – tréner SR 18:

"Bol to pre nás náročný duel, hrali sme už štvrtý zápas na turnaji – Švajčiari len tretí. Hlavne v úvode bolo vidieť naše ťažké nohy a ťažšie sme rozbiehali. Po hernej stránke sme boli lepšie mužstvo, mali sme jasnejšie príležitosti. Ale hlúpymi individuálnymi chybami a zbytočnými stratami pukov sme dostali dosť gólov, čo by sa nám proti kvalitnejšiemu súperovi mohlo vypomstiť. Treba ale pochváliť chalanov, že za stavu 3:5 sa dokázali vrátiť do zápasu a v podstate tých posledných päť minút a v predĺžení súperovi takmer nepožičali puk a veľmi chceli zápas vyhrať. V konečnom dôsledku 3. miesto na turnaji je pre nás odzrkadlením kvality tímov, ktoré sa na tomto podujatí predstavili."