Banská Bystrica si proti Popradu vypracovala postupový "mečbal"

BANSKÁ BYSTRICA 31. marca (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v piatom stretnutí semifinále play-off najvyššej slovenskej súťaže nad hráčmi Popradu tesne 2:1.

"Barani" sa ujali vedenia už v siedmej minúte, keď kombináciu elitného kanadského útoku zakončil Eric Selleck. Už po 39 sekundách druhej časti zvýšil náskok domácich Brock Higgs, ale v polovici zápasu vrátil Poprad do hry o víťazstvo dôrazný útočník Dávid Bondra. V treťom dejstve si zverenci Romana Stantiena nevytvorili výraznejší tlak. V závere stretnutia nevyužili dve ponúknuté presilovky a následne im nepomohla ani približne minútová hra bez brankára.

Úradujúci majster sa ujal vedenia v sérii 3:2 na zápasy a v utorok 2. apríla bude môcť na popradskom ľade spečatiť postup do finále.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) - stav série: 3:2
Góly: 7. Selleck (Asselin, É. Faille), 21. Higgs (Southorn) - 30. D. Bondra (Paukovček, Salija)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, D. Konc st. - Jobbágy, Bogdaň
počet divákov: 2807

Banská Bystrica: S. Williams - Mihálik, Marshall, Kubka, Ďatelinka, K. Sloboda, Southorn, Nemčík - Asselin, É. Faille, Selleck - Bartánus, Higgs, M. Lunter - Lamper, A. Šťastný, Zigo - Koper, Češík, Matoušek - Gabor
Poprad: Vošvrda - Erving, Petran, Miner, Karalahti, Salija, Fabian, Ťavoda - P. Svitana, Mlynarovič, Matúš Paločko - Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč - Abdul, Paukovček, D. Bondra - Belluš, Heizer, Kundrik