Sedemnástku čaká kvalitný Turnaj piatich krajín v Chomutove aj s americkou účasťou

BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 17 rokov čakajú prvé zápasové previerky v aktuálnej sezóne. Zverenci hlavného trénera Ivana Králika odohrajú od 4. do 8. augusta Turnaj piatich krajín v českom Chomutove, kde sa postupne stretnú s Američanmi, Švajčiarmi, Nemcami a domácimi rovesníkmi. Mladí Slováci pred podujatím absolvujú aj krátky výcvikový tábor v Martine, ktorý odštartuje v utorok 1. augusta.

Sedemnástka sa stretne v Martine už druhýkrát v sezóne. Na júnovom Hokejovom lete pracovali tréneri so skupinou 34 hokejistov. "Potešilo nás, že sme sa mohli stretnúť s chlapcami. V minulej sezóne sme vyskúšali 55 hráčov, teraz sme už prekročili hranicu 60 hokejistov, s ktorými sme mali možnosť spolupracovať počas pôsobenia pri tomto ročníku. Na Hokejovom lete sme ich videli v tréningu aj vo vzájomných zápasoch, aby sme si ich porovnali. Ukázali sa nám ďalšie nové tváre, ale viacerí hráči so skúsenosťami z medzinárodných turnajov potvrdili svoju výkonnosť z minulej sezóny," povedal pre Hockey Slovakia kouč sedemnástky Ivan Králik.

Trénerský štáb mal z čoho vyberať pri nominácii na Turnaj piatich krajín v Chomutove. V nominácii sa napokon objavilo 22 hráčov, z toho dvaja brankári. "Do poslednej chvíle sme čakali na vývoj v reprezentácii do 18 rokov, ktorú čaká Hlinka Gretzky Cup. V širšom zozname Martina Dendisa figurovalo 8 hráčov ročníka narodenia 2007, nakoniec si ich vybral troch, čomu sme prispôsobili nomináciu. Pri výbere sme vychádzali z poznatkov z Hokejového leta aj z minulej sezóny. Do Chomutova berieme aj dve nové tváre a chceme vidieť v akcii chlapcov, ktorí odchádzajú do zahraničia. Máme k dispozícii všetkých hráčov, ktorých sme chceli. Vyskladali sme najsilnejší možný tím s výnimkou trojice Tobias Tomík, Luka Radivojevič a Ján Chovan, ktorá sa pripravuje s osemnástkou," pokračoval Králik. 

Zraz slovenských reprezentantov je naplánovaný na utorok 1. augusta popoludní. V daný deň stihnú v Martine jeden tréning a ďalšie dva ich čakajú v stredu. Vo štvrtok výprava naberie smer Chomutov, kde si večer ešte vyskúša tamojší ľad. Od piatka do utorka odohrajú slovenskí mladíci štyri zápasy. V pondelok 7. augusta majú voľný deň.

"Okrem Američanov už máme skúsenosť so všetkými tímami. S americkými hokejistami nemáme možnosť hrávať pravidelne, bude to pre nás neznáma, ale na tento duel sa tešíme. Proti Nemcom sme hrali na turnaji vo Fínsku. Bol to kvalitný, vyrovnaný zápas a rovnaké očakávania máme aj teraz. Proti Čechom sme odohrali zatiaľ vždy veľmi dobré súboje a predpokladám, že po dni voľna nadviažeme na výkony z minulej sezóny. Najviac sa však tešíme na Švajčiarov, ktorých sme v predchádzajúcom ročníku ani raz nezdolali. Vo vzájomných konfrontáciách s nimi sme boli lepší, ale doplatili sme na slabú efektivitu. Verím, že to dokážeme zmeniť a konečne zvíťazíme," doplnil Králik. 

Program SR 17 na Turnaji piatich krajín v Chomutove

PIATOK 4. AUGUSTA

15.00 SLOVENSKO - USA

SOBOTA 5. AUGUSTA 

15.00 Švajčiarsko - SLOVENSKO

NEDEĽA 6. AUGUSTA

19.00 Nemecko - SLOVENSKO

PONDELOK 7. AUGUSTA

voľný deň

UTOROK 8. AUGUSTA

16.30 Česko - SLOVENSKO

Nominácia SR 17 na VT v Martine a Turnaj piatich krajín v Chomutove (1. - 8. 8.)

Hráči podľa klubov
Michal ČUNDERLÍK BARANI Banská Bystrica
Michal PLANČÁR BARANI Banská Bystrica
Lukáš TOMKA BARANI Banská Bystrica
Oliver LACKO HC SLOVAN Bratislava
Patrik RUSZNYÁK HC SLOVAN Bratislava
Frederik BALKO HC SLOVAN Bratislava-mládež
Jakub HABLA HOBA Bratislava
Michal PRÁDEL MHK Dolný Kubín
Vladimír DRAVECKÝ HC Košice
Tomáš VAJKO HC Lučenec
Matúš LISÝ HK Nitra
Adam NEMEC HK Nitra
Andreas STRAKA HK ŠKP Poprad
Adam GOLJER HK DUKLA Trenčín
Samuel MIŠÁK HK DUKLA Trenčín
Dávid BALÁŽ HK Trnava
Patrik BREZÁNI HKM Zvolen
Jakub DUBRAVÍK VLCI Žilina-mládež
Adam KALMAN HC Olomouc (ČR)
Michal SVRČEK Brynäs IF (Švéd.)
Michal ČAPOŠ AIK (Švéd.)
Michal TKÁČ Victory Honda (USA)
REALIZAČNÝ TÍM
Manažér Martin PETNÝ (od 31. 7.)
Hlavný tréner Ivan KRÁLIK
Asistent trénera Rastislav PAĽOV
Asistent trénera Boris MAJESKÝ
Tréner brankárov Maximilian BAČA
Lekár Oto LOBODÁŠ
Masér Michal HRTÚS (od 31. 7.)

Náhradníci (na telefonické zavolanie): BARANI Banská Bystrica – Tomáš GREČMAL, HC SLOVAN Bratislava – Roberto Leonardo HENRIQUEZ, Adam SALOŇ, Samuel SLOVÁK, Roman TALIGA, Tomáš TOMAŠKOVIČ, HK Brezno – Ivan BERČÍK, HC Košice – Marcel KIMÁK, Timotej KUBIZNIAK, Andrej ZUŠČÁK, Draci Liptovský Mikuláš – Kristián KRIŠKA, HK Nitra – Tomáš CHRENKO, MMHK Nitra – Matej BAJZA, MŠK Púchov – Ondrej ŠÁLY, MHKM Skalica – Alex MIŠIAK, HK Spišská Nová Ves – Jakub POLČÍK, HK DUKLA Trenčín – Dávid BÓRIK, Patrik FÜLÖP, HK Trnava – Mário KOHÚT, HKM Zvolen – Lukáš HUKEL, VLCI Žilina-mládež – Dávid OLEJNÍK, Lukáš URDÁK, Motor České Budějovice (CZE) – Jakub HÁJEK, Malmö Redhawks (SWE) – Marcus KRŠÁK.