Sedemnástka zdolala francúzsku osemnástku 3:2 pp a na domácom turnaji skončila druhá

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov obsadila na domácom Turnaji štyroch krajín v Poprade konečnú druhú priečku. Rozhodol o tom sobotňajší záverečný duel podujatia, v ktorom zverenci trénera Rastislava Paľova pokorili o rok starší francúzsky výber do 18 rokov 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil už po dvanástich sekundách extra času Samuel Kupec, ktorý vo formáte troch proti trom skóroval po samostatnom úniku.

Slovenská sedmenástka bola od začiatku zápasu strelecky aktívnejšia. Prevahu korunovala dvoma gólmi v strednej časti hry, keď najskôr Tomašec dorazil puk do odkrytej bránky v 24. minúte, následne Liščinský o osem minút neskôr efektívne zakončil únik bekendovým blafákom. Francúzom sa v záverečnej tretine podarilo vyrovnať v rozpätí 58 sekúnd medzi 53. a 54. minútou. V predĺžení však rozhodol o víťaznej slovenskej bodke na turnaji Kupec.

Podujatie v Poprade vyhrali Švajčiari, ktorí získali plný počet deväť bodov s dominantným skóre 17:3. Slováci skončili druhí s päťbodovým ziskom. Helvétom v otváracom stretnutí podujatia podľahli 0:4, v piatok si však vylepšili renomé vysokým víťazstvom 9:0 nad Nemeckom. Na záver pokorili aj o rok starších Francúzov, ktorí skončili tretí. Štvrtú pozíciu obsadili Nemci.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov v Poprade

Slovensko – Francúzsko 3:2 pp (0:0, 2:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 24. Tomašec (Tomík, Liščinský), 32. Liščinský (Radivojevič, Halama), 61. Kupec – 53. Vidal (Jokinen, Nilly), 54. Fine (Nogaretto).

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 36:20.

Rozhodovali: Krajčík, Kalina – Drblík, Ordzovenský – 252 divákov.

Zostava SR 17: Rafaj – Radivojevič, Kupec, Šlank, Ličko, Gracák, Harvánek, Halama – Maruna, Svrček, Tomašec – Tomík, Prokopovič, Zálešák – Feranec, Semančík, Liščinský – Plančár, Bohoš. Tréner R. Paľov.

Rastislav Paľov, hlavný tréner SR 17: „Snažili sme sa nadviazať na piatkový výkon s Nemeckom. Boli sme aktívni, mali sme streleckú prevahu. Dali sme dva góly, bohužiaľ, zbytočným vylúčením v tretej tretine sme posadili súpera na koňa. Inkasovali sme prvý gól, z následného tlaku sa mu podarilo vyrovnať na 2:2. Som však rád, že sme to zvládli v predĺžení a hneď v prvom striedaní rozhodli.“