Sedemnástka vo Vaujany otočila duel so staršími Francúzmi a vyhrala 3:2

VAUJANY (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov zdolala v piatkovom premiérovom vystúpení na Turnaji štyroch krajín vo francúzskom Vaujany domácich reprezentantov do 18 rokov 3:2. Po dvoch tretinách síce prehrávala 1:2, no v záverečnej skóre otočila vo svoj prospech zásluhou Juraja Pekarčíka a Martina Sluku.

Slovenskí mladíci mali otvoriť podujatie pod Alpami štvrtkovým duelom proti Švajčiarsku. Po rozkorčuľovaní sa však vyskytli technické problémy s ľadovou plochou. A keďže ani po 60 minútach ju organizátori napriek snahe nedokázali pripraviť do spôsobilého stavu, rozhodcovia zápas zrušili.

Na piatkový duel s Francúzmi nadviaže slovenská sedemnástka vo Vaujany druhým a zároveň záverečným vystúpením. V sobotu od 13.00 nastúpi proti Nemecku.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov vo Vaujany

Francúzsko 18 – Slovensko 17   2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 8. Guidoux (Tournier), 37. Guidoux (Nogaretto, Nicoud)  – 31. Sisik (Cedzo, Kurila), 44. Pekarčík (Varga, Beluško), 56. Sluka (J. Chromiak, Pekarčík).

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Jurčo (SR) 5+DKZ za vrazenie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Blum – Mellet, Mengual – 387 divákov.

Zostava SR: Slávik – A. Čajkovič, Eperješi, Sluka, J. Chromiak, Valko, Beluško, Jurčo, Sakmár – Ridzoň, Stahoň, Pilát – Cedzo, Sisik, Kurila – Gron, Pekarčík, Rohaľ – Varga, Párička, Žurek. Tréner R. Paľov.

Rastislav Paľov, tréner SR 17: „Keďže v piatok sme nehrali, pomalšie sme sa proti Francúzom rozbiehali. Verili sme však, že chlapci zápas zvládnu. Od polovice stretnutia sme si vytvorili šance, viaceré strelecké príležitosti. V tretej tretine sa chlapci zomkli, bojovali, hrali tímovo. Bolo otázkou času, kedy zo streľby vyťažia góly. Napokon sa to podarilo, za čo sme radi.“