Sedemnástka uzavrela domáci turnaj v Piešťanoch prehrou s Českom 4:6

PIEŠŤANY (SZĽH) – Hokejová reprezentácia do sedemnásť rokov neuzavrela svoje vystúpenie na domácom turnaji štyroch krajín v Piešťanoch úspešne. Zverenci Rastislava Paľova podľahli v priamom súboji o tretie miesto na turnaji Česku v pomere 4:6, a tak turnaj v mimoriadne silnej konkurencii Ruska, Spojených štátov a Česka uzavreli bez bodu na konečnom štvrtom mieste. Z turnajového prvenstva sa tešia Rusi.

Na úvodný gól zápasu Slovenska a Česka sa dlho nečakalo. Už po niečo vyše minúte a pol využil skoré vylúčenie Kočího na úvodný zásah presnou strelou Molnár – 1:0. Hoci úvod zápasu patril Slovákom, s pribúdajúcim časom prebrali iniciatívu Česi. Prvú presilovku na vyrovnanie ešte nezužitkovali, keď Felcman nastrelil len žŕdku, no v 18. minúte už Badinka aj s dávkou šťastia po svojej zrazenej strele už Slávika prekonal. Česi nakoniec šli prvý raz do kabín s vedením, keď sa 13,6 sekundy pred úvodnou sirénou presadil Felcman.

Vyrovnania sa domáci reprezentanti dočkali v 31. minúte po dobrej sekvencii hry, keď sa pred českým brankárom Dybalom najlepšie zorientoval Pekarčík. Hneď vzápätí však mohli Česi opäť viesť, keď slovenská obrana pozabudla na Šimeka, ale proti Slávikovi neuspel. Tak ako v prvej tretine, tak aj v druhej sa Česi presadili tesne pred odchodom do šatní – a to hneď trikrát. Najprv v 37. minúte bol na konci protiútoku Adámek, o dve minúty neskôr sa presadil Peš a na 5:2 zvýšil 18 sekúnd pred druhou sirénou z dorážky Štancl.

Dôležitý tretí gól sa Slovákom podarilo vsietiť krátko po návrate z kabín, keď sa v 42. minúte presadil Pekarčík. Stav 3:5 však nemal dlhé trvanie. Čechom sa zásluhou Ročaká podarilo prinavrátiť trojgólové vedenie. Sedemnástka však ani po tomto údere zbrane neskladala a v 53. minúte sa dočakal zníženia, keď kapitán Sisik prestrelil Kasala – 4:6. Slováci sa ku koncu zápasu snažili zdramatizovať zápas aj za pomoci šiesteho korčuliara v poli, no pri hre bez brankára už žiadny ďalší gól nepridali.

Slovensko „17“ – Česko „17“ 4:6 (1:2, 1:3, 2:1)
Góly: 2. Molnár (Cedzo), 31. Pekarčík (Cedzo, Královič), 42. Pekarčík (S. Barcík), 53. Sisik (S. Barcík) – 18. Badinka (Šprynar), 20. Felcman (Kočí), 37. Adámek (Badinka), 39. Peš, 40. Štancl (Csabi), 43. Ročák.
Vylúčenia (2 min.): 4:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 22:38 (4:15, 8:13, 10:10). Rozhodovali: Moller, Stano – Gegáň, Durmis.
Slovensko: Slávik - Eperješi, J. Chromiak, A. Čajkovič, Kupec, Beluško, S. Barcík, Sluka, Královič – Kukumberg, Pobežal, Jobek – Cedzo, Sisik, Molnár – Pekarčík, Párička, Kurila – Pilát, Cisár, Ridzoň.
Česko: Kasal – Kočí, Badinka, Ročák, Eichler, Kubíček, Port, Matějíček – Štancl, Felcman, Šprynar – Šimek, Fiala, Fábry – Kalužík, Maštalířský, Peš – Albrecht, Adámek, Csabi.

Hlasy po zápase

Rastislav Paľov (hlavný tréner SR „17“): „Zápas bol od začiatku vyrovnaný. Žiaľ, spravili sme individuálne chyby, boli sme viackrát vylúčení, čo pomohlo Čechom dostať sa do vedenia. Napriek gólovej strate na Čechov to chalani nevzdali a hrali až do poslednej sekundy. Dostali sme sa aj k hre bez brankára, pri ktorej sme chceli dať kontaktný gól, no nepodarilo sa nám to. Napriek tomu však musím povedať, že chalani vo všetkých troch zápasoch proti silnej konkurencii obstáli, hrali dobre a za predvedené výkony im patrí vďaka.“

Samuel Sisik (útočník SR „18“): „Prehra nás, samozrejme, veľmi mrzí, aj z dôvodu rivality s Čechmi. Aj keď sme prehrali, hanbiť sa určite nemáme za čo. Bojovali sme do poslednej sekundy, žiaľ, zápas sme si prehrali osobnými chybami.“