„Sedemnástka“ sa rozlúčila s víťazstvom, v Sarajeve celkovo piata

SARAJEVO (SZĽH, SOŠV) – Reprezentačné družstvo do sedemnásť rokov uzavrelo svoje vystúpenie na Európskom olympijskom festivale mládeže v bosnianskom Sarajeve víťazstvom. Zverenci Jána Lipianskeho v zápase o konečné piate miesto zdolali Švajčiarsko 4:1.

O tom, že reprezentácia do 17 rokov bude hrať o konečné piate miesto, rozhodol včerajší súboj medzi Bieloruskom a Fínskom, v ktorom prekvapujúco uspeli Bielorusi. Tí si so ziskom štyroch bodov v základnej skupine vybojovali účasť vo finále, kým na Slovákov s dvomi bodmi ostal iba zápas o piate miesto. Naň dosiahli navzdory aktívnej bilancii dvoch víťazstiev a jedinej prehry na turnaji.

Hlas po zápase (zdroj SOŠV)

Ján Lipiansky (hlavný tréner SR „17“): „Švajčiarov dobre poznáme, hráme s nimi najčastejšie zo všetkých súperov. Do zápasu sme ale nevstúpili vôbec dobre. V prvej tretine sme mali veľmi veľa vylúčení, no nám sa podarilo dať prvý gól, od čoho sa potom všetko odvíjalo. Švajčiari mali v nohách včerajší zápas, čomu sme trochu prispôsobili taktiku. Vyšlo nám to, chlapcom gratulujem, odviedli kus dobrej roboty, len je škoda, že formát turnaja je nastavený tak, že my s dvomi víťazstvami sme piati a iné družstvo môže byť s jediným víťazstvom druhé. Také sú však podmienky pre všetkých.“

Slovensko „17“ – Švajčiarsko „17“ 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 11. Stacha (Myklukha), 22. Jombík (Fatul), 35. Kašlík (Jamrich, Putala), 60. J. Ragan (R. Petráš, Myklukha) – 38. Biasca.
Vylúčenia na 2 min.: 6:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.