Sedemnástka prišla s Nemcami o trojgólové vedenie, napokon triumfovala 5:4 po predĺžení

DEGGENDORF (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov vyhrala prvý z trojice prípravných duelov nad nemeckými rovesníkmi 5:4 po nájazdoch. V Deggendorfe mala duel výborne rozohraný. V 44. minúte viedla už 4:1, no umožnila Nemcom vyrovnať. Stretnutie napokon rozhodol v predĺžení Pavol Prokopovič.

Slováci sa tešili z gólu už v prvej tretine. Hoci boli Nemci strelecky aktívnejší, zverenci trénera Paľova mali šťastenu na svojej strane. Ličko totiž v 15. minúte našiel na osi klziska Marunu, ktorý vystrelil a puk sa od zadného mantinelu odrazil tak, že od chrbta nemeckého brankára zapadol do siete. V druhej tretine boli už strelecky aktívnejší mladí Slováci. Hoci inkasovali, svoje konto obohatili o dva presné zásahy po zakončeniach Semančíka s Liščinským v závere druhého dejstva. Keď v 44. minúte pridal Liščinský štvrtý slovenský gól, zdalo sa, že o víťazovi stretnutia je rozhodnuté. Následne však Slováci darovali Nemcom početnú prevahu o dvoch hráčov a tí sa naštartovali. Znížili na 2:4 a v poslednej päťminútovke strelili potrebné dva góly na predĺženie. V ňom Slováci napokon dotiahli do víťazného konca výborne rozohraný duel.

Mladý slovenský výber do 17 rokov odohrá v Deggendorfe ešte dva prípravné duely. V piatok a v sobotu ho však čaká iný nemecký výber, keďže domáca reprezentácia vytvorila pre prípravný trojzápas až dva tímy. V piatok je duel na programe od 15.00 h a v sobotu už od 11.00 h.

Prípravný zápas hráčov do 17 rokov

Nemecko – Slovensko 4:5 pp  (0:1, 1:2, 3:1 ­– 0:0)

Góly: 22. Oswald (Pul), 47. Schams (Ficenec, Seidl), 56. Pul (Sager, Merkl), 58. Herzog (Schams) ­– 15. Maruna (Ličko), 37. Semančík (Kupec, Radivojevič), 39. LIščinský (Maruna), 44. Liščinský (Maruna, Kupec), 63. Prokopovič (Ličko).

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 31:35.

Rozhodovali: Altmann – Hettinger, Weber ­– 155 divákov.

Zostava SR 17: Lenďák – Kupec, Radivojevič, Ličko, Šlank, Harvánek, Beluško, Fabuš, Gracák – Liščinský, Semančík, Maruna – Zálešák, Šatan, Faith – Liška, Prokopovič, Komendát – Sejna, Plančár, Vlčko. Tréner R. Paľov.