BRATISLAVA (SZĽH) – Turnaj ako remeň čaká už počas najbližšieho týždňa slovenskú hokejovú reprezentáciu do sedemnásť rokov. Výber trénera Jána Lipianskeho už 12. decembra naberá smer Velikij Novgorod, kde sa od 14. do 16. decembra uskutoční kvalitne obsadený Turnaj štyroch krajín.
Reprezentačná sedemnástka
sa vo Velikom Novgorode stretne postupne s výberom národného vývojového programu reprezentácie Spojených štátov, mimochodom víťazom novembrového prestížneho World Under-17 Hockey Challenge, domácou reprezentáciou a turnaj uzavrú konfrontáciou so známym súperom zo Švajčiarska.
V nominácii realizačného tímu na Turnaj štyroch krajín figuruje dvadsaťdva hokejistov, okrem dvoch brankárov aj sedem obrancov a trinásť útočníkov. Zraz má sedemnástka
naplánovaný na pondelok 11. decembra v Bratislave, kde absolvuje jednu tréningovú jednotku. Na druhý deň už tím letí z Viedne do Petrohradu, odkiaľ sa následne autobusom presunie priamo do dejiska turnaja.
17na výcvikový tábor v Bratislave a Turnaj štyroch krajín vo Velikom Novgorode (11. – 17. 12. 2017)
Meno | Ľ/P | Dátum nar. | Klub | |
BRANKÁRI | ||||
Dominik Antala | Ľ | 09. 05. 2001 | HC SLOVAN Bratislava | |
Dávid Borák | Ľ | 24. 04. 2001 | MHKM Skalica | |
OBRANCOVIA | ||||
Michal Beňo | Ľ | 15. 11. 2001 | HC SLOVAN Bratislava | |
Michal Ganz | Ľ | 27. 03. 2001 | HC '05 Banská Bystrica | |
Andrej Golian | Ľ | 07. 03. 2001 | HKM Zvolen | |
Viktor Hatina | P | 15. 11. 2001 | Culver Military Academy (USA) | |
Matúš Hlaváč | Ľ | 11. 07. 2001 | HC Olomouc (ČR) | |
Damian Hudík | P | 02. 07. 2001 | MŠK Púchov | |
Dávid Mudrák | P | 13. 02. 2001 | HKM Zvolen | |
ÚTOČNÍCI | ||||
Dalibor Ďuriš | P | 01. 02. 2001 | HKM Zvolen | |
Martin Gergel | Ľ | 15. 08. 2001 | MMHK Nitra | |
Simon Jellúš | Ľ | 18. 01. 2001 | Lulea Hockey (Švéd.) | |
Dominik Jendek | Ľ | 25. 04. 2001 | HC SLOVAN Bratislava | |
Adam Jevoš | Ľ | 31. 01. 2001 | HK ŠKP Poprad | |
Adam Kormúth | Ľ | 05. 05. 2001 | New Jersey Colonials (USA) | |
Alex František Kupka | P | 13. 12. 2001 | Malmö Redhawks (Švéd.) | |
Peter Lobodowski | Ľ | 17. 05. 2001 | Piráti Chomutov (ČR) | |
Matej Pisarovič | Ľ | 10. 01. 2001 | HC '05 Banská Bystrica | |
Dominik Sojka | Ľ | 16. 02. 2001 | HC '05 Banská Bystrica | |
Andrej Škultéty | Ľ | 26. 01. 2001 | HC SLOVAN Bratislava | |
Adrián Valigura | Ľ | 02. 03. 2001 | HK ŠKP Poprad | |
Martin Volko | Ľ | 19. 07. 2001 | Nyköpings HF (Švéd.) | |
NÁHRADNÍCI (na telefonické zavolanie) | ||||
Meno | Post | Ľ/P | Dátum nar. | Klub |
Filip Belányi | B | Ľ | 09. 02. 2001 | HC '05 Banská Bystrica |
Patrik Kozel | B | Ľ | 20. 03. 2001 | MHk 32 Liptovský Mikuláš |
Sebastián Droppa | O | Ľ | 01. 06. 2001 | MHk 32 Liptovský Mikuláš |
Erik Haško | O | P | 09. 01. 2001 | MHA Martin |
Matúš Lukáš Lavička | O | Ľ | 12. 04. 2001 | MHA Martin |
Martin Bača | Ú | Ľ | 16. 03. 2001 | HK Spišská Nová Ves |
Jozef Haščák | Ú | Ľ | 07. 08. 2001 | HK DUKLA Trenčín |
Nicolas Korbel | Ú | Ľ | 19. 09. 2001 | HK DUKLA Trenčín |
Samuel Nagy | Ú | P | 24. 08. 2001 | HC Košice |
Ivan Novák | Ú | Ľ | 08. 07. 2001 | HC Košice |
REALIZAČNÝ TÍM | ||||
Manažér | Martin Groma | |||
Hlavný tréner | Ján Lipiansky | |||
Asistent trénera | Roman Sýkora | |||
Asistent trénera | Marcel Šimurda | |||
Tréner brankárov | Rastislav Staňa | |||
Lekár | MUDr. Štefan Eperješi | |||
Masér | Michal Hrtús |
Zraz nominovaných je 11. 12. 2017 (pondelok) do 13:30 na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Bratislave (Ružinov). Ukončenie akcie bude 17. 12. 2017 po návrate na Slovensko.
17na Turnaji štyroch krajín vo Velikom Novgorode
14. 12. 2017 | Ľadový palác Velikij Novgorod | 13.00 hod. | Slovensko | – | Spojené štáty |
15. 12. 2017 | Ľadový palác Velikij Novgorod | 16.30 hod. | Rusko | – | Slovensko |
16. 12. 2017 | Ľadový palác Velikij Novgorod | 13.00 hod. | Švajčiarsko | – | Slovensko |
Pozn.: Všetky časy sú uvedené v SEČ.