Sedemnástka opäť pokorila Nemcov v predĺžení, bezgólový duel rozhodol Šlank

DEGGENDORF (SZĽH) – Aj druhý z troch prípravných zápasov, ktoré má slovenská hokejová sedemnástka na programe s nemeckými výbermi v Deggendorfe, muselo rozhodnúť až predĺženie. Vo štvrtok rozhodol o triumfe 5:4 v extra čase Pavol Prokopovič, v piatok rozlúskol bezgólový duel Tomáš Šlank. Čisté konto si udržal brankár Benjamín Varša, ktorý kryl všetkých 33 striel súpera.

Slováci boli aj v druhom zápase disciplinovaní a strelecky aktívni. Kým však vo štvrtkovom stretnutí dokázali byť efektívni, v piatok sa v zakončení trápili rovnako ako Nemci, ktorí postavili v Deggendorfe do hry iný výber v porovnaní s tým štvrtkovým. Oba tímy zvládli ubrániť dve oslabenia, pričom Slováci dve početné nevýhody v tretej tretine. Najaktívnejším slovenským zakončovateľom v stretnutí bol Michal Liščinský so šiestimi streleckými pokusmi. Rozhodol však Tomáš Šlank, ktorý v 63. minúte strhol na slovenskú stranu aj druhý z troch prípravných duelov proti Nemecku.

Ten záverečný je na programe v sobotu od 11.00 h.

Prípravný zápas hráčov do 17 rokov

Slovensko – Nemecko 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Gól: 63. Šlank (Maruna, Liščinský).

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 35:33.

Rozhodovali: Gawlik, Bredhauer – 121 divákov.

Zostava SR 17: Varša – Radivojevič, Kupec, Šlank, Ličko, Beluško, Harvánek, Gracák, Fabuš – Maruna, Semančík, Liščinský – Faith, Šatan, Zálešák – Sejna, Prokopovič, Liška – Komendát, Vlčko. Tréner R. Paľov .

Hlas po zápase

Rastislav Paľov, tréner SR 17: „Obaja brankári boli v dobrej forme. V porovnaní so štvrtkovým zápasom sme si vytvorili viac gólových šancí ako súper, ale nepremenili sme ich. Celý duel sa niesol v duchu jedinej šance, ktorá rozhodne. Urobili sme menej individuálnych chýb, Nemcov sme nepustili prakticky k ničomu. Vytvorili sme si dostatok šancí, len sme stroskotali na ich premieňaní. V predĺžení sme opäť boli lepší a víťazstvo sme si zaslúžili.“