Sedemnástka nezdolala Švajčiarov ani tretíkrát v sezóne

ROMANSHORN (SZĽH) – Slovenskej hokejovej reprezentácii do 17 rokov nevyšiel vstup do Turnaja štyroch krajín vo švajčiarskom Romanshorne. Domácim rovesníkom podľahla 1:5. Jediným úspešným strelcom mladých Slovákov bol v 23. minúte Tobias Tomík.

Švajčiarom patrila z hľadiska produktivity prvá a tretia tretina. V úvodnej Slovákov načali dvoma gólmi, v záverečnej pridali ďalšie a korunovali tak víťazstvo 5:1. Zverencov trénerov Rastislava Paľova zdolali už tretíkrát v sezóne – najskôr v auguste na turnaji v USA 3:1, následne v novembri v Poprade 4:0.

Turnaj v Romanshorne pokračuje pre slovenskú sedemnástku v piatok zápasom od 15.30 proti USA. V nedeľu ho zakončí duelom so Švédskom (11.00 h).

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov

Švajčiarsko – Slovensko 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Góly: 14. Tarchini (Cattin, Bosson), 15. Giger (Blessing), 44. Grossniklaus (Tarchini, Muggli), 45. Forget (Reber, Ponzetto), 46. Wehrli (Antenen) – 23. Tomík (Semnačík, Prokopovič).

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Pohanka – Radivojevič, Kupec, Petras, Ličko, Šlank, Harvánek, Dravecký, Halama – Maruna, Pobežal., Liščinský – Kiss, Svrček, Feranec – Tomík, Prokopovič, Semančík – Zálešák, Šatan, Liška. Tréner R. Paľov.

Rastislav Paľov, tréner SR 17: „Zápas rozhodol výpadok na dve a pol minúty z našej strany. Po individuálnych chybách sme dostali tri góly za sebou. Chalanom sa nedá uprieť snaha. Za stavu 0:2 v náš neprospech sme mali dve gólové šance, za stavu 1:2 prišli ďalšie. Nepremenili sme ich a boli sme potrestaní. Za stavu 5:1 sa Švajčiarom hralo ľahko, kontrolovali hru. Naši chlapci hrali až do konca. Bohužiaľ, jeden gól na výhru nestačí.“