Sedemnástka neuspela v druhom vystúpení na Turnaji piatich krajín

COLORADO SPRINGS (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov v druhom zápase na Turnaji piatich krajín v americkom Colorado Springs nedokázala nadviazať na výsledok z úvodného duelu proti Nemecku. V súboji s Českom prehrala hladko 1:7 a najbližšie si zmeria sily s americkými rovesníkmi v sobotu o 3.00 h SELČ. 

Českí mladíci otvorili skóre stretnutia v závere úvodného dejstva. Slovenské vylúčenie potrestal využitou presilovkou v 19. minúte Lukáš Král. Krátko po prestávke pridal druhý český gól Sebastian Glas a do polovice zápasu sa presadil v početnej prevahe aj Jiří Klíma. Zverenci Rastislava Paľova síce v 39. minúte znížili zásluhou Jakuba Mikulca, ale v tretej tretine neskórovali a ešte štyrikrát inkasovali. V rozmedzí od 50. do 59. minúty sa postupne presadili Adam Titlbach, Maxmilian Curran, Adam Martin Hlinský a Ondřej Kos.

Hlas po zápase:

Rastislav Paľov, tréner SR „17“: „Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, keďže po víťazstve nad Nemeckom prišla studená sprcha. V úvodných desiatich minútach sme síce začali aktívnym pohybom, ale postupne sa to vytratilo. Všade sme boli neskoro, prehrávali sme osobné súboje a súper sa dostával do šancí. Pridali sa k tomu aj vylúčenia a v prvých dvoch tretinách sme dvakrát inkasovali v oslabení. Do záverečnej časti hry sme vstupovali za stavu 1:3 a naším cieľom bolo vyrovnať skóre. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to a v posledných desiatich minútach prišli ešte štyri české góly. Osobne som od chlapcov očakával väčšiu dravosť, lepšiu podporu hráča s pukom a za požadovanými výkonmi zaostali lídri tímu. Na druhej strane, viackrát nás podržal brankár a nebyť jeho zákrokov, mohla byť prehra ešte vyššia. Verím, že chlapci sa po výsledku v druhom zápase správne mentálne nastavia na duel s Američanmi a podajú úplne iný výkon.“

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov – Colorado Springs (USA)

Slovensko – Česko 1:7 (0:1, 1:2, 0:4)
Góly:
39. Mikulec (Liščinský, Pitka) – 19. L. Král (A. Jiříček, Titlbach), 24. Glas (Drančák, Veselský), 29. J. Klíma (Benák), 50. Titlbach, 50. Curran (Kubiesa, Hlinský), 52. Hlinský (J. Klíma, D. Svozil), 59. Kos (L. Král, Titlbach). 
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 39:54.

Zostava SR 17: Pohanka – Mitro, S. Kupec, Bajza, Ličko, Barger, Harvánek, Král, Fabuš – Tomašec, Svrček, Kiss – Liščinský, Pitka, Mikulec – Saxa, Valášek, Bachratý – Feranec, Prokopovič, Zálešák. Tréner R. Paľov. 

Zostrihy štvrtkových zápasov na Turnaji piatich krajín