Ružička vynechal 10 duelov v rade: "Frustrujúce, no tvrdo pracujem"

CALGARY – Slovenský hokejista Adam Ružička bol v uplynulých 10 zápasoch tímu Calgary Flames v pozícii zdravého náhradníka. Jeho nelichotivá séria sa neskončila ani v noci na pondelok v dueli s Ottawou, hoci pred stretnutím sa objavili náznaky možného návratu do zostavy. Dvadsaťtriročný útočník odohral v prebiehajúcej sezóne NHL zatiaľ 41 zápasov, naposledy hral za "plamene" 20. februára.

Zámorský žurnalista Danny Austin z Calgary Sun a Calgary Herald sledoval sobotňajší tréning Flames, po ktorom na sociálnej sieti Twitter vyjadril predpoklad, že Ružička nastúpi proti Ottawe: "Na základe tréningu si myslím, že Ružička sa dnes vráti do zostavy Flames," uviedol. Slovenský útočník pred zápasom absolvoval rozhovory so zámorskými novinármi, ktoré však naznačili opak: "Je to frustrujúce, však? Beriem to deň po dni a tvrdo pracujem," povedal.

Flames zvíťazili nad Ottawou 5:1 a triumfovali v treťom z uplynulých štyroch zápasov. Predtým prehrali šesť zo siedmich zápasov a v boji o účasť v play off strácajú na Colorado, ktoré si priebežne drží v Západnej konferencii pozíciu s druhou voľnou kartou, päť bodov. Hráči Avalanche však odohrali o tri zápasy menej.

Ružička absolvoval vydarený štart do sezóny. V 12 novembrových zápasoch odohral v priemere takmer 14 minút na zápas a nazbieral 9 kanadských bodov (5+4). V decembri svoju produktivitu ešte zvýšil na 11 bodov (1+10), ale od Vianoc už nebodoval ani raz. Jeho zápasová vyťaženosť postupne klesala a od začiatku februára naskočil iba do štyroch zápasov. "Je to tak, ako to je. Ja musím len čakať na príležitosť a keď príde, tak sa ju pokúsim využiť. Samozrejme, mrzí ma, že nemôžem pomôcť tímu," uviedol pre zámorské médiá.

Sezóna 2022/2023 je prvá z dvojročnej zmluvy, ktorú Ružička podpísal v septembri 2022. Zatiaľ v nej odohral 41 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal šesť gólov, 14 asistencií, osem trestných minút a jeden plusový bod.