RTVS odvysiela tri zápasové spomienky na zlatý Göteborg

BRATISLAVA (SZĽH) – Pandémia koronavírusu vzala slovenským hokejovým fanúšikom veľa očakávanej radosti. Zaslúžila sa nielen o predčasné ukončenie tipsportligovej sezóny 2019/2020, ale aj o zrušenie reprezentačného programu, ktorého vrcholom mali byť májové majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku. Radosť z hokejových spomienok nám však nevezme. 

Česká televízia spustila minulý týždeň zaujímavý hokejový seriál - reprízy rozhodujúcich finálových zápasov play-off z konca federálnych čias a začiatku samostatných v domácej extralige. Na svoje si prišli aj slovenskí nadšenci hokeja, keďže na obraze sa objavili niekdajšie košické legendy vo finálovej sérii 1985/86 proti Dukle Jihlava i hokejisti Dukly Trenčín z pamätného majstrovského ročníka 1991/92. Federálny titul získali po zvládnutí série so Škodou Plzeň. 

V podobnom duchu sa rozhodla vysielať aj RTVS. Nie však klubové, ale reprezentačné dianie. Na svojom treťom kanáli od budúceho pondelka 30. marca spustí spomienkový trojzápasový seriál na zlatý šampionát 2002. Začne senzačným štvrťfinálovým vyradením Kanady, pokračovať bude semifinálovým postupom cez Švédsko a hokejový blok vysielania zavŕši finálovým zápasom s Ruskom, po ktorom naši zodvihli nad hlavu titul svetových šampiónov. Zápasy bude RTVS vysielať na Trojke vždy o 22-hodine večer, reprízu na ďalší deň o 6-hodine ráno. 

Program v grafickej podobe (zdroj: Facebook/Šport v RTVS)