Rozlúčka s MS Slovenkám nevyšla. S Francúzkami prehrali 1:7

VAUJANY (SZĽH) – Slovenská ženská hokejová reprezentácia neuspela ani v poslednom zápase na majstrovstvách sveta divízie I skupiny A. S domácim výberom Francúzska prehral národný tím vysoko 1:7 a na šampionáte tak skončil na poslednom 6. mieste. Kým v rokoch 2014 a 2016 znamenala táto pozícia zostup do skupiny B, tentokrát z nej nevypadáva nikto. Dôvodom je rozšírenie elitnej kategórie, v ktorej bude hrať od budúceho roka desať tímov. Medzi nimi budú aj Francúzky, ktoré doma ovládli tohtoročný šampionát D1A. „Výpadky proti Maďarsku a Francúzsku sú pre mňa nepochopiteľné. Nemôžeme hrať jeden deň výborne a v ďalšom úplne vybuchnúť,“ uviedla Zuzana Tomčíková, generálna manažérka ženských hokejových reprezentácií.

Kolaps v presilovke

Už pred zápasom proti Slovenkám bolo jasné, že domáci výber vyhrá šampionát D1A a postúpi medzi elitu. Úlohu favoritiek potvrdzovali Francúzky od úvodu, keď už po ôsmich minútach vyhrávali 3:0. Slovenky sa mohli vrátiť do zápasu v druhej časti, keď dostali možnosť hrať päťminútovú presilovú hru. No v početnej výhode inkasovali tri rýchle góly. „Sama si neviem vysvetliť, čo sa stalo v našej presilovke. Trikrát nám utiekla hráčka súperiek. Bol to úplný výpadok z našej strany a to nás môže veľmi mrzieť,okomentovala momenty z druhej tretiny Tomčíková. Pritom za stavu 1:4 mali Slovenky niekoľko príležitostí vrátiť sa do zápasu, keď nastrelili trikrát žŕdku francúzskej brány. No spomínané tri zásahy domácich v ich oslabení boli zlomovou udalosťou zápasu. Výsledok 1:7 je treťou najvyššou prehrou Slovenska od roku 1999, keď sa po prvýkrát predstavilo na MS.

Jedno víťazstvo, dva kolapsy

Z piatich zápasov na MS sa tak Slovenky tešili z jediného triumfu, keď hneď v prvom súboji zdolali Rakúsko 3:2. „Toto víťazstvo bolo najväčším pozitívom nášho účinkovania na MS. Aj zápasy s Dánskom a Nórskom ukázali dievčatám, že vedia proti nim odohrať vyrovnané zápasy,skonštatovala Tomčíková. Na druhej strane celkový dojem z MS kazia práve vysoké prehry s Maďarskom a Francúzskom. „Musíme v budúcnosti pracovať aj na mentálnej stránke. No nebolo to len o nej,“ uviedla generálna manažérka. Podľa nej bolo najmä v tých vyrovnaných súbojoch s Dánskom a Nórskom cítiť, že slovenská reprezentácia nie je tak dobre silovo a kondične vybavená, ako súperky. „To sa budeme snažiť vylepšiť,“ dodala Tomčíková.

Majstrovstvá sveta žien v hokeji, Vaujany (FRA)

Francúzsko – SLOVENSKO 7:1 (3:0, 4:0, 0:0)

Góly: 4. Aurardová, 6. Rozierová, 8. Desvignesová, 28. Aurardová, 33. Cuasnetová, 34. Baudritová, 35. Baudritová – 32. Rumanová

Vylúčení: 5:7, presilovky 0:0, oslabenia: 3:0

Rozhodcovia: Kristine Langleyová (USA) – Jessica Lundgrenová (Švé.), Sara Strongová (USA)

Zostava SR: Kiapešová (od 7:57 Štofanková, od 34:36 Kiapešová) – Šuliková L., Ištocyová T., Čurmová, Lalíková, Kučerková, Drábeková – Mihalíková, Košecká, Klimášová, Ištocyová L., Halušková, Rumanová, Maskaľová, Matejková, Záborská, Kubeková, Korenková, Trebulová.

 

Výsledky Slovenska na majstrovstvách sveta D1A:

SLOVENSKO – Rakúsko 3:2

Dánsko – SLOVENSKO 6:3

SLOVENSKO – Maďarsko 1:8

Nórsko – SLOVENSKO 1:0

Francúzsko – SLOVENSKO 7:1

 

TABUĽKA

1. Francúzsko 5 4 0 0 1 16:8 12*

2. Rakúsko 5 3 0 0 2 19:15 9

3. Maďarsko 5 3 0 0 2 21:13 9

4. Dánsko 5 2 0 0 3 14:15 6

5. Nórsko 5 2 0 0 3 7:10 6

6. SLOVENSKO 5 1 0 0 4 8:24 3

*poznámka: prvý tím postupuje do elitnej kategórie MS, nikto nezostupuje.Ostatné súťaže Zobraziť všetky

Reprezentácia Zobraziť všetky

Správy SZĽH Zobraziť všetky

Najčítanejšie články za deň

Najčítanejšie články za týždeň

Najčítanejšie články za mesiac