Reprezentantky do 18 rokov s druhou výhrou na MS

ASIAGO (SZĽH) – Reprezentácia žien do osemnásť rokov bola úspešná aj vo svojom druhom zápase na majstrovstvách sveta divízie I skupiny A v talianskom Asiagu. Zverenkyne Petra Kúdelku po včerajšom triumfe nad Maďarskom zdolali aj hokejistky Rakúska v pomere 5:2 a z prvých dvoch zápasov si tak vezú plný bodový zisk.

Druhý zápas na majstrovstvách sa pritom pre Slovenky nezačal vôbec dobre. Už po dva a pol minútach hry totiž prehrávali, no na gól Schafzahlovej odpovedala 74 sekúnd Patrícia Ágoštonová, dvojgólová strelkyňa a po zápase vyhlásená aj za najlepšiu hráčku slovenského tímu. Slovenky prvú tretinu napokon vyhrali 3:1 a práve tam položili základ cenného triumfu nad Rakúskom, ktoré v prvé deň turnaja zdolalo výber Nórska.

Slovenské reprezentantky majú zajtra na programe voľný deň, po ktorom ich vo štvrtok 11. januára čaká od 17.00 hod. stretnutie proti Nórsku.

Peter Kúdelka (hlavný tréner SR „18“ ženy): „Včerajší zápas proti Maďarsku sme si dôkladne rozobrali na videu, pretože hoci sme vyhrali, tak sme neboli spokojní s organizáciou hry. Preto sme sa na dnešnom tréningu cielene venovali veciam, ktoré chceme hrať a sme veľmi radi s tým, ako si v dnešnom zápase naše pripomienky dievčatá vzali k srdcu. Sme veľmi spokojní s dnešným výkonom, najmä v prvých dvoch tretinách. Aj keď sme prehrávlai, tak trpezlivou a organizovanou hrou sme dokázali zápas zvrátiť a strhnúť víťazstvo na našu stranu. Hneď po tom, čo sme dali prvý gól, tak sme na ľade začali dominovať, dali sme niekoľko pekných gólov a samy dievčatá zistili, že ak budú sa držať hry, ktorú chceme hrať, tak môžu byť úspešné. Pevne verím, že po dni voľna budeme na zápas s Nórskom plne koncentrovaní a znovu podáme takýto zodpovedný výkon s úspešným výsledkom.“

Slovensko „18“ ženy – Rakúsko „18“ ženy 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Góly: 4. Ágoštonová (Kubeková), 7. Kubeková (Ágoštonová), 11. L. Halušková, 24. Ágoštonová (Vargová), 31. Vargová (Vysokajová, Matejková) – 3. Schafzahlová (Lufteneggerová), 22. Schafzahlová.
Vylúčenia: 6:5 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely na bránu: 38:22 (9:8, 15:5, 14:9). Najlepšie hráčky zápasu: Patrícia Ágoštonová – Leoni Geifesová. Rozhodovali: Ivanovová (Rus.) – Brambillová (Tal.), Egliová (Švajč.). 160 divákov.

Zostava SR: Rišianová – Cagáňová, Kučerková, Vysokajová, L. Šulíková, A. Šulíková, Vargová – Rumanová, Sedláková, Čorňaková – Matejková, Nemčeková, L. Halušková – Koyšová, Ágoštonová, Kubeková – Hájniková, R. Halušková, Dobošová.