Reprezentačná dvadsiatka prehrala v Nových Zámkoch 2:4

Z vystúpenia tímu SR 20 na ľade v Nových Zámkoch, foto hcnovezamky.euZ vystúpenia tímu SR 20 na ľade v Nových Zámkoch, foto hcnovezamky.eu

NOVÉ ZÁMKY (SZĽH, štu, f) – V predposlednom prípravnom zápase pred budúcotýždňovým začiatkom nového ročníka Tipsport extraligy podľahla reprezentačná "dvadsiatka" SR  v Nových Zámkoch miestnemu  účastníkovi MOL-ligy. Napriek úpornej snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu v tretej tretine inkasovali gól z Podstavekovej hokejky osem minút pred koncom a gólovú bodku za stretnutím dal necelé tri minúty pred treťou sirénou domáci Faith. Za reprezentačný výber do 20 rokov skórovali Briestenský a Giľák.

HC NOVÉ ZÁMKY - SLOVENSKO „20“ 4:2 (1:0, 0:0, 3:2).

Góly: 11. Faith, 45. Čaládi (Šiška, Ďuriš A.), 52. Podstavek, 58. Faith (Uram, Kowalczyk) – 45. Briestenský (Hochel), 48. Giľák (Holenda, Rehák). Vylúčenia 2:2, presilovky a oslabenia 0:0. Rozhodovali: Bachúrik, Druga – Žák, Kúdelová

HC Nové Zámky: M. Ďuriš Krajčovič) – Kowalczyk, Hrudík, Kameš, Huba, A. Ďuriš, Šiška, Král, Uhnák - Uram, Faith, Polčík – Podstavek, Hurtaj, Frolík – Kropáč, M. Štefanka, Čaládi–  O. Štefanka, Domian, Púchovský.

Slovensko „20“: Godla (Škorvánek) – Holenda, Hochel, Jendroľ, Pavúk, Bačik, Vadovič, Bača, Fekiač – Skalický, D. Rehák, Galis – Giľák, Petráš, Tábi – Danišovský, Kabáč, D. Novák – Hrušík, Sukeľ, Briestenský.

Ernest Bokroš (tréner SR „20“): „Odohrali sme zápas proti kvalitnému tímu, ktorý má na súpiske viacero hráčov s bohatými skúsenosťami. Vyrovnali sme sa mu,  navyše v korčuľovaní či nasadení nás Nové Zámky neprečíslovali, takže z tohto pohľadu som spokojný. Neboli sme  však strelecky efektívni a nevyhli sa chybám. Za stavu 2:2 sme súperovi pri zlej rozohrávke darovali puk a práve tretí gól výrazne ovplyvnil záver zápasu, v ktorom sme ešte raz inkasovali, keď sme napádali dvomi hráčmi. Celkove však družstvo podalo dobrý výkon bez herných výkyvov. Zápas na ľade v Nových Zámkoch splnil presne to, čo sme od neho očakávali.“

Vo Švajčiarsku zaknihovali v stredu víťazstvo hokejisti Banskej Bystrice, keď v LAngenthale zdolali miestny SC.

SC Langenthal (Švajč.) - HC´05 Banská Bystrica 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Góly: 50. Füglister, 52. Carbis - 35. M. Hudec (Montgomery), 37. Predajniansky (Montgomery, Handlovský), 55. Lunter (Lamper), 60. Bambúch