Radivojevič si nemyslí, že Trenčín je vo finále vďaka nemu. Ešte mu chýba posledný krok

TRENČÍN 12. apríla (SITA) - Veterán, kapitán či líder na ľade i mimo neho. Všetky tieto slová v sezóne 2017/2018 vystihujú hokejistu Branka Radivojeviča z Dukly Trenčín.

Svoj tím dokázal zmobilizovať a doviedol ho po 11 rokoch do finále najvyššej slovenskej súťaže a sám na tom má leví podiel. To sa v minulosti nepodarilo ani Richardovi Lintnerovi či Róbertovi Petrovickému. "Vojaci" sa v boji o titul stretnú s hráčmi Banskej Bystrice, v semifinále triumfovali nad Zvolenom 4:2 na zápasy.

"Sme radi, že sme ukončili sériu doma. Proti Zvolenu sme odohrali veľmi ťažké a vyrovnané semifinále. Klobúk dole pred nimi. Nielen my hráči, ale aj celé mesto sa už teší na finále," povedal pre denník Šport Radivojevič. Sám si však nepripúšťa, že práve on je strojcom finálovej účasti. "Nie je to o mne, finále nie je moja zásluha. Neviem, prečo sa to takto stále píše. Sme tu super tím, máme výborné podmienky. Vedenie nám vyšlo v ústrety, nemali sme žiadne problémy. Všetko fungovalo, ako malo. Aj keď prišla kríza, tak nastala v pravý čas. Dostali sme menšiu facku, čo nás znovu naštartovalo."

O finálovom súperovi

Finálový protivník z Banskej Bystrice sa prezentuje diametrálne iným herným štýlom ako Zvolen. "Je to výborný, disciplinovaný tím, ktorý hrá tvrdý, fyzický hokej. Hra v porovnaní so zápasmi so Zvolenom bude určite menej otvorená. Štýl Banskobystričanov je založený na čakaní na chyby. My to však berieme v prvom rade tak, že nie každý rok sa podarí postúpiť do finále. Ešte stále nás čaká posledný krok. Verím, že máme dosť síl a dobre sa pripravíme. Máme ešte z čoho čerpať. V lete sme mali výbornú prípravu, ktorá sa počas sezóny prejavuje v tretích tretinách," myslí si 37-ročný skúsený krídelník.

Hovorili, že nemáme šancu na titul

Niekdajší útočník Phoenixu, Philadelphie či Minnesoty hneď po letnom návrate do Trenčína veril, že jeho tím by mohol byť v hre o titul. Bol azda jediný, mnohí naňho pozerali ako na blázna. "Keď som sa vracal, tak sme si s funkcionármi povedali, že štvrté, piate miesto nebude nikoho zaujímať. Viem, že sa veľa ľudí smialo, keď sa pred sezónou skladal káder. Hovorili, že nemáme šancu hrať o titul. My sme si však verili, vytvorili sme výbornú partiu. Pol sezóny sme boli v tabuľke prví, preto nemôže byť postup do finále náhoda. Verím, že forma znova prišla v najlepšom momente," povedal dvojnásobný medailista z majstrovstiev sveta.

Rodák z Piešťan sa pred aktuálnou sezónou po rokoch v zahraničí vrátil domov. Predtým viac ako dva roky absolvoval v Liberci, najprv získal titul a o rok neskôr patril k zdolaným finalistom. Teraz teda zavŕšil finálový hetrik, v drese tímu, ktorý ho v roku 1998 vyslal na cestu do profesionálneho hokeja.

"Veľmi si to vážim. Prvýkrát v kariére som absolvoval celú sezónu doma a podarilo sa hneď finále, čo je super. Chceme získať titul, ale ideme do finále skromne, lebo favoritom je Banská Bystrica."

Domáce zápasy Dukly boli beznádejne vypredané

Výkony Dukly zaujali aj fanúšikov v Trenčíne, domáce zápasy semifinále boli beznádejne vypredané. Kapacita Zimného štadióna Pavla Demitru 6150 divákov bola evidentne nedostatočná. Pri úspešnom ťažení Dukly sa staručký "zimák", ktorý čoskoro oslávi 60 rokov, otriasal v základoch.

"Keď som bol ešte chlapec, tak som sa chodil pozerať na federálnu ligu. Závidel som vtedajším hráčom, koľko mali fanúšikov na tribúnach. Som šťastný, že to môžem teraz zažívať aj sám. Myslím si, že budeme mať veľkú výhodu v divákoch. Celé play-off sú neskutoční. Povedal som, že keď uvidím ľudí sedieť aj na schodoch, tak to bude fantastické. Teraz som ich videl. Užil som si, ako skandovali moje meno. Chceme fanúšikov ešte potešiť a spraviť posledný krok," sebavedomo povedal líder Slovenska pri zisku poslednej medaily na MS v roku 2012.


Nasledujúce zápasy

Pre vybrané tímy nie sú naplánované žiadne zápasy

Odporúčame