Turnaj sedemnástok v Púchove pre Rusov, striebro Slovákom

Reprezentačný tím SR 17 v sezóne 2015/2016Reprezentačný tím SR 17 v sezóne 2015/2016

PÚCHOV (SZĽH) - Tabuľková matematika pred záverečným zápasom podujatia hokejistov do 17 rokov v Púchove bola jasná:  remíza v riadnom čase stačí Slovákom na prvenstvo Lenže na zverencov trénera Tomáša  Kochana čakal najväčší favorit Turnaja štyroch krajín rovesníci Ruska. Kvalitou i výsledkovým vývojom uspokojil súboj v prvých dvoch tretinách aj náročného diváka. V závere našim rýchlo ubúdali sil, ruskí mladíci gólovo odskočili a zvíťazili 6:3. Mladí slovenskí reprezentanti však odohrali veľmi solídny zápas, boli po väčšinu stretnutia dôstojným súperom veľkému favoritovi  Celkove si zaknihovali druhou priečkou v špičkovej konkurencii cenný výsledok  a naznačil potenciál pre ďalší rast.

SLOVENSKO "17" - RUSKO "17" 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Stretnutie o celkové prvenstvo  malo skvelú atmosféru, ktorá sálala zo zaplnených tribún zimného štadióna v Púchove. Úvod vyšiel lepšie pred  ruských mladíkov. Tí využili  zbytočné chyby v našej defenzíve, dobre napádali  a rýchlo sa ujali vedenia.    S pribúdajúcimi minútami však naši hráči vystupňovali nasadenie a nezabrzdil ich ani gól J. Aleksejeva v 15. minúte. V oslabení 47 sekúnd prvou prestávkou znížil  ukážkovým gólom Matúš Havrila. V 27. minúte naši využili oslabenie súpera za zlé striedanie a z presilovky vyrovnal  Filip Krivošík.  V 33. min.  zápasu sa strelili Rusi Rubinčikom počas nášho oslabenia vedúci gól. O všetkom rozhodla až záverečná tretine. V nej Slováci nevyužili presilovku a zakráko prišiel trest: v 48. minúte favorit dvoma gólmi za 20 sekúnd zasadil rozhodujúci úder , keď na našich chlapcoch bolo už cítiť stopy po ťažkom víťaznom  dueli s Američanmi.  Príkladne bojovali ďalej  a  v 58. minúte dali Jakubom Kövérom tretí gól i konečnú podobu výsledku.

Tomáš Kochan (tréner SR 17): " Vyše dvoch tretín držali naši zverenci vysoko  výkonnostnú latku ako vo víťaznom zápase s Američanmi. Sobotňajší duel im však vzal veľa síl, ktoré chýbali v závere, čo ruský výber, v Púchove herne určite najsilnejší, s  výbornými korčuliarmi  vo svojich radoch, využil na očakávané víťazstvo. Bola to veľká zápasová porcia -  štyri stretnutia za päť dní so špičkovými súpermi. Je pre nás veľmi potešiteľné, že tohtoročný kľúčový test ročníka 1999 vyšiel herne i výsledkovo. A to nám pre zranenia vypadli obrancovia Korenčík so Žiakom, ktorí do kádru určite patria. Boli tu s nami a povzbudzovali svojich spoluhráčov. S chlapcami tohto ročníka som už poldruha roka, naša spoločná druhá sezóna naznačuje sľubný potenciál, tímový i osobnostný. Nesmú však poľaviť, ale naopak ešte intenzívnejšie pracovať na sebe a upevňovať súdržnosť kolektívu. V Púchove sme našli veľmi žičlivé a hokejové prostredie, diváci nás v dvoch najťažších strenutiach naozaj podporili."

Góly: 20. Havrila (Ružička), 27. Krivošík (Feherváry, Liška), 58. Kövér (Urbánek, Regenda) – 4. Bicadze (J. Aleksejev, Kostin), 15. J. Aleksejev (Kozlov, Baranov), 33. Rubinčik (Bicadze), 48. Čhekovic (Rubinčik, Lipanov), 48. Bicadze (Kazamanov, Kostin), 57. Bicadze (Kostin, J. Aleksejev)

Vylúčenia 2:2, presilovky 1:1, oslabenia 1:0, strely 24:36. Rozhodovali: D. Konc, Štefík - Bogdaň, Smrek, 645 divákov

Slovensko: Ovečka – Fehérváry, Maňák, Ivan, Kupec, Turian, Dúžek, Jakab, Demo – Ružička, Roman, Hrehorčák – Krivošík, Havrila, Liška – Regenda, Urbánek, Köver – Kelemen, Kukľa, Stacho

Rusko U17: Ustimenko – Rubinčik, A. Alexejev, Kazamanov, Samorukov, Kozlov, Baranov, Osin, Michnin – Čechovič, Lipanov, Muranov –J. Aleksejev, Bicadze, Kostin – Toropčenko, Demin, Koltigyn – Lobanov, Tumčenko, Rybakov

USA "17" - Švajčiarsko "17" 10:1 (5:0, 4:0, 1:1)

Góly: 5., 32. a 37. Tortora, 9. Tkachuk, 19. Mismash, 19. Casseti, 20. Hernandez, 33. Mcmanus, 36. Dhooghe, 60. Slaggert - 47. Zbinden

Konečné poradie Turnaja štyroch krajín hráčov do 17 rokov v Púchove:
1.  Rusko 7 (16:9), 2. Slovensko 6 (12:11), 3. USA 5 (19:10), 4. Švajčiarsko 0 (3:20)
Najlepší brankár turnaja St. Cyr (USA), najlepším obrancom je kapitán tímu SR Martin Fehérváry a za najlepšieho útočníka bol vyhlásený Rus Klim Kostin.

Káder reprezentačného družstva SR 17 na Turnaji 4 krajín v Púchove v dňoch 18. - 20.  decembra 2015:

Hráči: Matúš Havrila, Adam Liška, Filip Maňák, Pavol Regenda, Juraj Sklenár, Jakub Urbánek, Adam Žiak (SR 18 Projekt), Tomáš Kukľa, Juraj Ovečka (MHKM Skalica), Michal Ivan, Miloš Kelemen (HKM Zvolen), Martin Kupec (HC ´05 Banská Bystrica), Daniel Demo (HK Ružinov ´99 Bratislava), Milos Fafrák (MHC Martin), Martin Vičan (HC Topoľčany), Adam Dužek (HK Dukla Trenčín), Jakub Kövér, Filip Krivošík (HC Piráti Chomutov/ČR), Patrik Hrehorčák, Miloš Roman (HC Oceláři/ČR), Adam Ružička (HC Pardubice/ČR), Marek Korenčík (Lulea HF/Švéd.), Martin Fehérváry (Malmö Redhaws//Švéd.)

Náhradníci (na telefonické zavolanie):  Martin Majerík (HC ´05 Banská Bystrica), Adam Stacho (HK Ružinov ´99 Bratislava), Filip Jakab (HC Slovan Bratislava), Oliver Giertl (HK Brezno/HC ´05 Banská Bystrica), Martin Bučko (MHA Martin), Oliver Rešetár, Richard Szabo (MHC Martin), Ján Nahálka (HK ‘95 Považská Bystrica/MsHKM Žilina), Martin Chovanec, Jakub Soveľ (HK Spišská Nová Ves), Jakub Kostelný (HK Dukla Trenčín), Denis Valášek, Martin Turian (MsHKM Žilina), Erik Kovács (Rytíři Kladno/ČR), Michal JUŠČÁK (HC Bílí Tygři Liberec /ČR)

Realizačný tím: manažér Richard Turaz, tréner Tomáš Kochan, asistent trénera Stanislav Škorvánek, tréner brankárov Jozef Urdák, lelár MUDr. Štefan Eperješi, masér Michal Hrtús