Prvé športové centrum z dielne SZĽH vyrastie v Liptovskom Hrádku

BRATISLAVA (SZĽH) Vyše rok ubehol od momentu, keď prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút spolu s riaditeľkou oddelenia projektov a rozvoja SZĽH Dianou Kosovou prezentovali odvážne plány na budovanie športových centier pre deti a mládež. Hlavným motívom projektu je priblížiť zamrznuté klziská k väčšej časti obyvateľstva.

Dnes je oficiálne potvrdené prvé mesto, kde sa pravdepodobne už v tomto roku začnú práce na výstavbe centra s ľadovou plochou. Je ním Liptovský Hrádok, vzdialený desať kilometrov východne od Liptovského Mikuláša. „Prešli sme náročnú cestu s primátorom mesta Branislavom Trégerom a ľuďmi z Liptovského Hrádku, za čo sa im chcem poďakovať,“ uviedla Kosová.

Zmluvy sú podpísané

Hokejový zväz založil v auguste minulého roka pre účely budovania infraštruktúry spoločnosť SZĽH Infra, s.r.o. Konateľkou v nej je práve riaditeľka oddelenia projektov. A začiatkom tohto týždňa boli na pôde mestského úradu v Liptovskom Hrádku podpísané zmluvy o spolupráci, prenájme pozemku, prenájme priestorov i infraštruktúry a parkovacích plôch medzi mestom a eseročkou SZĽH Infra. „Vyjasnili sa všetky záležitosti. Najmä právne zastúpenia obidvoch strán majú za sebou ťažkú prácu, pretože pre SZĽH ide o pilotný projekt,povedal primátor Tréger na facebookovom profile Liptovský Hrádok – naše mesto bez cenzúry. Nové Športové komunitné centrum vyrastie v areáli miestnej Základnej školy v lokalite za Sokolovňou. „Komunikovali sme s dvoma základnými školami. Prioritne im nové centrum nahradí aj telocvičňu, ktorú momentálne nemajú. Osem mesiacov by mala poskytovať ľadovú plochu a zvyšné štyri bude telocvičňou,skonštatovala Kosová.

Vlastníkom je SZĽH Infra

Pilotný projekt eseročky SZĽH Infra bude financovaní z komerčných zdrojov. Rozpočet stavby sa pohybuje na úrovni 1,2 milióna eur s DPH. „My sme vlastníkom a budeme aj prevádzkovateľom centra, ale obec sa bude podieľať na prevádzke určitou čiastkou,“ hovorí Kosová. Centrum bude primárne slúžiť na školský program pre deti, na krúžkovú činnosť a v prípade voľného priestoru ho budú môcť využívať aj deti z okolitých obcí. Rozmery klziska pritom nebudú klasické ako vo veľkých hokejových arénach (60 x 30 metrov). Budú menšie – podobné tým, aké poznáme z námestí veľkých miest prípadne spred nákupných centier v zimných mesiacoch (40 x 20 metrov). Spoločnosť SZĽH Infra týmto projektom nadobúda skúseností, ktoré využije v blízkej budúcnosti k príprave zmlúv a potrebných dokumentov pre výstavbu ďalších takýchto centier po celom Slovensku.Ostatné súťaže Zobraziť všetky

Reprezentácia Zobraziť všetky

Správy SZĽH Zobraziť všetky

Najčítanejšie články za deň

Najčítanejšie články za týždeň

Najčítanejšie články za mesiac