Projekt SR 18 zdolal Brezno, o druhom víťazstve v TIPOS SHL rozhodol v nájazdoch Maruna

BREZNO (SZĽH) – Tím projektu centralizovanej prípravy reprezentácie do 18 rokov dosiahol druhé víťazstvo v aktuálnej sezóne TIPOS SHL. V pondelňajšom popoludňajšom zápase zdolal Brezno na jeho ľade 3:2 po samostatných nájazdoch. Dva body pre hostí zabezpečil Ondrej Maruna.

Slovenskí reprezentanti dostali v úvode duelu výhodu krátkej presilovky o dvoch hráčov, ale napokon otvorili skóre až po jej skončení. V početnej prevahe piatich proti štyrom presne namieril Michal Sobotka, ktorý si pripísal tretí gól v tomto ročníku TIPOS SHL. Zverenci Tibora Tartaľa mali v prvej tretine výraznú streleckú prevahu (18:5), paradoxne však odchádzali do šatní za nepriaznivého stavu. V 15. minúte vyrovnal Ľubomír Hojo a 57 sekúnd pred prestávkou skóroval aj Zdenko Kanoš.

Hráči osemnástky súpera strelecky prevýšili aj v prostrednom dejstve a dočkali sa zaslúženého vyrovnania vďaka zásahu Michala Liščinského z 27. minúty, ktorý dosiahol taktiež tretí gól v prebiehajúcej edícii druhej najvyššej domácej súťaže. Vo zvyšku riadneho času ani v predĺžení sa už skóre nezmenilo. Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol o triumfe hostí Ondrej Maruna.

Mladí Slováci odohrajú v rámci aktuálneho týždňa ešte dva zápasy. Už v utorok o 17.00 h nastúpia v Leviciach a vo štvrtok o 11.00 h sa predstavia na klzisku Martina. Účinkovanie v tejto sezóne TIPOS SHL zakončia budúci utorok v Žiline. 

Hlas po zápase

Tibor Tartaľ, tréner SR 18: "Zápas sme mali rozhodnúť už v prvej tretine pri pomere striel 18:5 v náš prospech. Vypracovali sme si veľké množstvo príležitostí, žiaľ, naša kvalita streľby nebola dostačujúca. V ďalšom priebehu stretnutia sme si v útočnom pásme vytvorili málo prekvapivých momentov a sme radi, že sme uspeli aspoň v nájazdoch."

TIPOS SHL

HK Brezno Knights – JOJ ŠPORT Slovensko 18 2:3 po samostatných nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly:
15. Hojo (Korytko, Lörincz), 20. Kanoš (Plaucha, Kobolka) – 5. Sobotka (Pišoja, Masnica), 27. Liščinský (Maruna), rozhodujúci samostatný nájazd Maruna. 
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 30:38, rozhodovali: Krist, Moller – Hanko, Valachovič, 98 divákov.

Slovensko 18: Slávik – Královič, Pišoja, Sakmár, Beluško, Šlank, S. Kupec, Ďurina, Petras – Ridzoň, Párička, Masnica – Maruna, Jobek, Liščinský – T. Varga, S. Gron ml., Rohaľ – Feranec, Sobotka, M. Liška. Tréner T. Tartaľ.