Projekt SR 18: Víťazný začiatok roka, triumf nad zvolenskými juniormi režíroval Pobežal

POPRAD (SZĽH) – Tím projektu centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov uspel v prvom zápase v novom kalendárnom roku. Zverenci Tibora Tartaľa zvíťazili v piatkovom súboji Extraligy juniorov nad hráčmi HKM Zvolen 6:2 a zároveň tým ukončili pôsobenie v tejto súťaži v aktuálnej sezóne.

Mladí Slováci vynikajúco vstúpili do zápasu. V 7. minúte využil presilovku Tomáš Pobežal, keď sa dobre zorientoval v predbránkovom priestore. Onedlho skóroval aj obranca Adam Beluško, ktorého strela od modrej čiary prepadla zvolenskému brankárovi za chrbát. V 16. minúte opäť presne namieril Pobežal. Strelou švihom z pravého kruhu upravil na 3:0.

Hráči projektu rovnako trikrát rozvlnili sieť aj v druhej tretine. V 25. minúte Pobežal našiel voľného Ondreja Marunu, ktorý pohotovým zakončením zvýšil na 4:0. Hostia zareagovali o štyri minúty neskôr. Z podobnej pozície znížil Leo Račko. V polovici stretnutia Pobežal skompletizoval hetrik. Po chybe zvolenskej defenzívy skóroval z tesnej blízkosti. Do prestávky sa presadil ešte Milan Tadeáš Jobek, ktorý predviedol vydarenú individuálnu akciu.

V záverečnom dejstve si osemnástka postrážila víťazstvo, hoci Zvolenčania skorigovali nepriaznivý výsledok. V 46. minúte využil presilovku Jozef Kukos. Od nasledujúceho týždňa budú mladí Slováci pôsobiť už iba v druhej najvyššej seniorskej súťaži. V utorok 17. januára nastúpia v rámci TIPOS SHL na klzisku Považskej Bystrice, vo štvrtok 19. januára vycestujú do Žiaru nad Hronom.

Hlas po zápase:

Tibor Tartaľ, tréner SR 18: "Mali sme veľmi dobrý nástup do prvej tretiny, v ktorej sme robili dobré rozhodnutia s pukom, ale aj bez neho. Tie nám priniesli viaceré príležitosti, ktoré sme využili na strelenie gólov. Takisto chválim tím za psychickú odolnosť v druhej tretine. Potrebujeme však zlepšiť hru bez puku z tretej tretiny a musíme sa vyhýbať strate koncentrácie. Celkovo sme spokojní s tým, že sme sa víťazne rozlúčili s juniorskou extraligou."

Extraliga juniorov

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HKM Zvolen 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
7. T. Pobežal (Pišoja, Masnica), 8. Beluško (Párička, Petras), 16. T. Pobežal (T. Varga, Maruna), 25. Maruna (T. Pobežal, T. Varga), 30. T. Pobežal (Belic), 38. Jobek (Královič, Pišoja) – 29. Račko (Kasala), 46. Kukos (Čunderlík).
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku 33:29, rozhodovali: Kalina – Lukáč, Wolf – 46 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Slávik – Beluško, Ďurina, Královič, Pišoja, Sakmár, S. Kupec, Petras, Šlank – Sobotka, Jobek, Masnica, S. Gron ml., Párička, T. Pobežal, Liška, Maruna, T. Varga, Belic. Tréner T. Tartaľ.