Projekt SR 18: Veľká strelecká prevaha nezabránila tesnej prehre s juniorkou Michaloviec

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela v piatkovom vloženom súboji v rámci juniorskej extraligy, s HK Dukla Michalovce-mládež prehrala v areáli Strednej športovej školy Poprad tesne 1:2. O všetkom podstatnom rozhodla druhá tretina.

Zverenci trénera Tibora Tartaľa v nej inkasovali dvakrát v rozpätí necelých ôsmich minút, najskôr z hokejky Fonfera a následne Hrubého. O jediný presný zásah JOJ ŠPORT Slovensko 18 sa zaslúžil v 39. minúte Michal Liščinský. Mladíci z reprezentačnej osemnástky boli napriek prehre výrazne aktívnejší. Súpera výrazne prestrieľali vo všetkých troch tretinách, v celkovom súčte pomerom 45:24, no výborne chytajúceho Tóbiása Smolka v bránke Michaloviec prekonali iba raz.

„Nepodarilo sa nám zvíťaziť napriek obrovskej streleckej prevahe. Nevyužili sme viaceré dobré momenty v hre. V závere sme sa snažili hrať aj bez brankára, ale nevytvorili sme patričný tlak pred bránkou potrebný na skórovanie. Opäť sa potvrdilo, že po kvalitnom mužskom dueli v rámci SHL deň predtým sme absolvovali ťažký v juniorskej extralige. Bohužiaľ, nedarí sa nám byť iniciatívni celých 60 minút. Ťažko sa dostávame do zápasu. Ak to chceme odstrániť, musíme pokračovať v tvrdej a kvalitnej práci," povedal po stretnutí hlavný kouč Tibor Tartaľ.

V Extraliga juniorov sa osemnástka najbližšie predstaví opäť budúci týždeň v piatok, od 12.00 h nastúpi proti tímu VLCI Žilina. Deň predtým tradične odohrá duel v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy, od 16.00 h vyzve v Humenné.

Extraliga juniorov – 47. kolo:

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HK Dukla Michalovce-mládež 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 39. Liščinský (Jedliček, Beluško) – 26. Fonfer (Oráč, Šechný), 34. Hrubý (Prokopovič, Georgiev).

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 45:24.

Rozhodovali: Snášel – Uličný, Lukáč – 55 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Urban – Královič, Kupec, Beluško, R. Ďurina, Sakmár, Petras, Šlank – Feranec, Pobežal, T. Varga – Maruna, Párička, Rohaľ – Liščinský, Gron, Jedliček – Masnica, Liška. Tréner T. Tartaľ.