Projekt SR 18: V Trnave napriek streleckej prevahe prehra 2:5

TRNAVA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov nestačila v utorňajšom vystúpení v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy na HK Gladiators Trnava. Momentálne druhému celku tabuľky v rámci druhej najvyššej domácej súťaže podľahla 2:5. O góly mladíkov sa postarali Tomáš Královič a František Ridzoň.

Osemnástka odštartovala náročný zápasový týždeň s troma konfrontáciami pondelňajšou prehrou 1:4 s Modrými krídlami. Výprava prespala v Bratislave a presunula sa do neďalekej Trnavy, kde v utorok nastúpila s bránke s Damiánom Slávikom. Bola strelecky aktívnejšia a mohla ísť aj do vedenia po obrovskej hrúbke domácich, lenže bekhendové zakončenie Marunu spred bránkového priestoru opečiatkovalo pravú žŕdku trnavskej bránky. Mladý útočník mal v ďalšom priebehu aj ďalšie šance, tentoraz na vyrovnanie, keďže Trnava šla v 12. minúte do vedenia zásluhou Maarnelu. Krídelník druhej formácie osemnástky však neuspel ani v druhej tretine, najskôr po zakončení z prvej po Pobežalovej prihrávke a následne ani z bekendového pokusu v presilovke pred brankárom Hollým. A tak sa skóre zmenilo na druhej strane, ideálnu prihrávkovú trojkombináciu zakončil nikým nestrážený Okoličány.

Zápas nabral nový rozmer po znížení Královiča presnou strelou v prečíslení 56 sekúnd od úvodného buly v tretej tretine. Mladíci zvýšili herné opraty, vypracovali si gólové príležitosti a nebyť Hollého, mohlo byť vyrovnané. Domáci tréner na slabšiu pasáž domácich zareagoval oddychovým časom, po ktorom prinavrátil dvojgólové vedenie Trnave Jurák. Vzápätí zvýšil na 4:1 Antonov. Dvestošestnásť sekúnd pred koncom tretej tretiny skúsili tréneri osemnástky hru bez brankára, a hoci inkasovali z hokejky Juráka, posledné slovo mal Ridzoň, ktorý 41 sekúnd pred záverečným klaksónom spečatil skóre na konečných 2:5.

Náročný zápasový týždeň zakončia zverenci trénera Tibora Tartaľa vo štvrtok, od 15.00 nastúpia na ľade TSS Group Spartak Dubnic.

TIPOS SHL – vložený zápas

HK Gladiators Trnava – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Góly: 12. Maarnela (Kupka, Hamid), 27. Okoličány (Jurák, Holovič), 47. Jurák (Okoličány, Holovič), 50. Antonov (Holovič, Okoličány), 58. Jurák (Okoličány, Holovič) – 41. Královič (Ridzoň), 60. Ridzoň (Královič, Pišoja).

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 38:40.

Rozhodovali: Crman, D. Konc st. ­– Hercog, Orolin – 155 divákov.

Zostava SR 18: Slávik – Beluško, Pišoja, Královič, Sakmár, Kupec, Šlank, Feranec, Ďurina – Sobotka, Párička, Masnica – Ridzoň, Pobežal, Maruna – Varga, Gron, Rohaľ – Liška, Jobek, Liščinský. Tréner T. Tartaľ.

Hlas po zápase

Tibor Tartaľ, tréner SR 18: "Dnes rozhodla efektivita súpera. Snažili sme sa hrať rýchlo a priamočiaro, na bránku súpera sme poslali 40 striel. V tretej tretine náš tlak vyústil do kontaktného gólu na 2:1. V ďalšom priebehu sme spravili nesprávne defenzívne rozhodnutia, ktoré rozhodli o našej prehre."