Projekt SR 18: V piatkovom juniorskom súboji prehra 2:5 so Slovanom

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala v piatkovom vloženom súboji v rámci juniorskej extraligy s bratislavským Slovanom 2:5. Duel v areáli Strednej športovej školy v Poprade mal mimoriadne nervózny záver. Viacero hráčov na oboch stranách sa zapojilo do hromadnej šarvátky, z ktorej vyplunuli tresty do konca zápasu. Rozhodcovia rozdali podľa oficiálneho zápisu dovedna až 302 trestných minút.

Zaujímavosťou je, že Bratislavčania nestrelili ani jeden z piatich gólov v rovnovážnom stave. Tri zaznamenali v presilovkách, dva v oslabení. Pri viacerých podstatných momentoch nechýbal útočník Lucas Jendek, ktorý zaznamenal hetrik. Osemnástka našla v piatkovom súboji len dvoch strelcov. Liška v 47. minúte znížil na 1:2, Jobek v 53. minúte na priebežných 2:4. Viac presných zásahov sa hráčom osemnástky napriek 30 streleckých pokusom na bránku súpera nepodarilo pridať.

„Bol to vynikajúci vyrovnaný juniorský zápas s dobrými momentami na oboch stranách. Hra bola rýchla, boli v nej prvky moderného hokeja. Bohužiaľ, Slovan využil ponúknuté momenty v presilových hrách, nám sa to nepodarilo. Záver zápasu ovládli emócie. Či reprezentácia, či organizácia, akou je Slovan Bratislava, by mali voči sebe prejaviť dostatočný rešpekt. Nemal by sa zápas skončiť takýmito negatívnymi emóciami. Na druhej strane platí, že to bol z oboch strán veľmi kvalitný juniorský hokej. V závere zápasu sme sa hrou bez brankára snažili niečo urobiť s nepriaznivým stavom, bohužiaľ, dopustili sme sa faulu a súperovi uznali technický gól,“ povedal k hodnoteniu stretnutia hlavný tréner osemnástky Tibor Tartaľ.

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HC Slovan Bratislava 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Góly: 47. Liška (Šlank, Gron), 53. Jobek (Maruna, Párička) – 5. Hečko (Mamonov, Volkov), 36. Jendek, 51. Kurty, 52. Jendek, 60. Jendek.

Vylúčení: 11:5 na 2 min, navyše Ďurina, Feranec, Masnica, Královič, Maruna všetci 5+DKZ za bitku, Maruna DKZ za predčasné opustenie trestnej lavice – Lupták, Marušinec, Marko, Sabo, Pšenko 5+DKZ, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:2, strely na bránku: 30:33.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Urban – Kupec, Královič, Šlank, Beluško, Petras, Sakmár, Valko, Ďurina – Liščinský, Pobežal, Masnica – Maruna, Párička, Jobek – Varga, Gron, Rohaľ – Liška, Feranec. Tréner T. Tartaľ.