Projekt SR 18: V dueli s lídrom TIPOS SHL naberali mladíci cenné skúsenosti

POPRAD (SZĽH) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov nestačili vo štvrtkovom súboji v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy na jej lídra. Žilinským „vlkom“ podľahli vo vzájomnej konfrontácii na domácom ľade v areáli Strednej športovej školy v Poprade 1:6. Jediný gól mladíkov zaznamenal Michal Liščinský.

Žilina, suverénny líder TIPOS SHL, mala od začiatku zápas pod kontrolou. Pre osemnástkárov bol naopak cennou skúsenosťou v rámci konfrontácií s mužským hokejom. Žilina ustála v úvodnej tretine dve oslabenia a následne dvakrát udrela. V druhej tretine navýšili skóre Jakub Pobežal s Bellušom na priebežných 0:4. Zápas následne ovplyvnilo viacero vylúčení na oboch stranách. Žilina však prekvapenie nepripustila. Mladíkom umožnila skórovať iba raz, v 45. minúte sa presadil Liščinský. Konečné skóre pečatil v 46. minúte Ján Nahálka.

V piatok pokračuje program slovenskej osemnástky v Extralige juniorov, od 12.00 nastúpi proti juniorke Popradu.

TIPOS SHL – vložený zápas

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – Vlci Žilina 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)

Góly: 45. Liščinský (Hazala, Šimon) – 16. Varga (Jansons), 20. Beták (Koyš, Pacalaj), 29. Pobežal (Galamboš), 29. Belluš (Ulrych, Rajnoha), 38. Safaralejev (Belluš, Malina), 46. Nahálka (Rehák).

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 21:48.

Rozhodovali: Rojík, Valach – Knižka, Tomáš – 51 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Haronik – Janák, Fabuš, Šimon, Beluško, Varga, Húževka – Zimáni, Prokopovič, Tomík – Hazala, Straka, Liščinský – Lašš, Gašo, Liška – Krchňavý, Šlank, Štrbáň. Tréner M. Dendis.

Hlas po zápase

Martin Dendis, tréner SR 18: Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná, pôsobili sme aktívnym dojmom, boli sme emočne pripravení na zápas. Podarilo sa nám dostať súpera pod tlak, udržať sa v útočnej tretine s pukom na hokejkách. Vypracovali sme si aj dve presilové hry, škoda len, že neprišlo k ich využitiu. O to viac nás potom mrzeli dva inkasované góly. Druhá tretina patrila súperovi, ukázal svoju kvalitu. Vedel nás dostať pod tlak, chlapci však boli obetaví. Zblokovali veľa striel. Doplatili sme však na slabú disciplínu. Tretia tretina sa skončila 1:1. Aj v tomto dejstve sme boli aktívni, vytvárali sme si veľa šancí. Plusom je, že chlapci sa nezľakli súpera, dokázali hrať fyzicky, boli nepríjemní. Súper nedostal nič zadarmo. Chlapcom ďakujem za tímový výkon. Napriek nepriaznivému výsledku si môžeme odniesť mnoho dobrých vecí. Na ďalších musíme ďalej tvrdo pracovať.“