Projekt SR 18 s prvým bodom v TIPOS SHL, mladíci vytrápili Trnavčanov

POPRAD (SZĽH) – Tím projektu centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov získal prvý bod v aktuálnej sezóne TIPOS SHL. Vo štvrtkovom zápase na ľade Strednej športovej školy v Poprade podľahol hráčom HK Gladiators Trnava tesne 3:4 po samostatných nájazdoch, hoci ešte v závere druhej tretiny viedol o dva góly.

Projektový káder oproti predchádzajúcim duelom v TIPOS SHL vystužili útočníci Juraj Pekarčík s Milanom Tadeášom Jobekom a obranca Samuel Barcík. Napriek tomu ako prví skórovali Trnavčania. V 11. minúte využil presilovku Alex František Kupka. Odpoveď domácich však bola hneď trojgólová. O päť minút neskôr vyrovnal spomenutý Pekarčík a dva presné zásahy Patrika Masnicu, ktorý skóroval v prvej aj v druhej tretine, zabezpečili mladíkom vedenie 3:1.

Zverenci Tibora Tartaľa si udržali náskok iba do začiatku tretej tretiny. V 37. minúte znížil Roman Jurák a po 54 sekundách tretieho dejstva presným tečom vyrovnal Bulat Galimov. Koncovka riadneho hracieho času aj následné predĺženie priniesli viaceré zaujímavé momenty. Oba tímy mali príležitosti na rozhodnutie. Najväčšiu z nich nevyužil v posledných sekundách pridanej päťminútovky Jobek, ktorý zahodil samostatný únik. O víťazovi napokon rozhodla až ôsma séria nájazdov. Rozdielový zásah dosiahol trnavský bek Karol Korím.

Najbližší zápas odohrajú mladí Slováci v piatok o 12.00 h v rámci Extraligy juniorov proti hokejistom Košíc.

Hlas po zápase:

Tibor Tartaľ, tréner SR 18: "Dosiahli sme prvé malé víťazstvo v podobe bodu. Naša radosť je umocnená tým, že sme ho získali proti tretiemu tímu súťaže. Hráči predviedli veľké odhodlanie, dobre zvládli svoje úlohy a dočkali sa príležitostí na skórovanie, ktoré dokázali využiť. Veľkým pozitívnom zápasu bolo, že sme kvalitnému súperovi odskočili aj na rozdiel dvoch gólov a vyprodukovali sme viac ako 30 striel. Na našej hre bolo cítiť aj to, že sme nastúpili so štyrmi kompletnými útokmi. Poďakovanie patrí extraligovým klubom, keďže Nitra nám uvoľnila Juraja Pekarčíka a Zvolen Samuela Barcíka. Navyše sa zo zranenia dostal Milan Jobek. Musíme však naďalej pracovať na detailoch v našej hre. Potrebujeme znížiť početnosť streľby protivníka a zlepšiť koncentráciu v úvodoch tretín. Zajtra náš čaká ďalší ťažký zápas, musíme sa rýchlo mentálne správne nastaviť a opäť ukázať našu identitu."

TIPOS SHL

JOJ Šport Slovensko 18 – HK Gladiators Trnava 3:4 sn (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
16. Pekarčík (Masnica, T. Pobežal), 19. Masnica (Pekarčík, T. Pobežal), 29. Masnica (T. Pobežal, S. Barcík) – 11. Kupka (M. Bodnár, Antonov), 37. Jurák (Kupka), 41. Galimov (Schmidt, Maarnela), rozhodujúci nájazd Korím
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kocúr, Tornay – Tomáš, Valachovič, 54 divákov.

Zostava JOJ Šport Slovensko 18: S. Urban – Petras, Královič, Beluško, S. Barcík, Sakmár, Ďurina, Šlank – Masnica, T. Pobežal, Pekarčík – Maruna, Párička, Rohaľ – Liščinský, S. Gron ml., T. Varga – Feranec, Jobek, Jedliček. Tréner T. Tartaľ.