Projekt SR 18: Prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne TIPOS SHL, mladíci získali tri body v Skalici

SKALICA (SZĽH) – Tím projektu centralizovanej prípravy reprezentácie do 18 rokov dosiahol prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. V utorňajšom popoludňajšom zápase zdolal Skaličanov najtesnejším rozdielom 2:1, keď gólmi Michala Sobotku a Stanislava Grona mladšieho v závere druhej tretiny otočil vývoj stretnutia. Najbližší duel odohrajú zverenci Tibora Tartaľa vo štvrtok 26. januára o 11.30 h na klzisku Topoľčian.

Mladíci nastúpili na Záhorí iba s troma kompletnými formáciami, keďže viacerí hráči projektu v týchto dňoch reprezentujú Slovensko na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže. V úvodnej tretine dostali výhodu dvoch presiloviek, ale, paradoxne, práve v početnej prevahe inkasovali jediný gól. V 9. minúte unikol vo vlastnom oslabení Conor Landringan, posunul puk na voľného Branislava Kotvana a ten strelou z prvej otvoril skóre.

Skaličania mohli zvýšiť náskok na začiatku druhej tretiny. Samuel Urban musel kryť tri strely v priebehu pár sekúnd a pri koncovke Radoslava Dubana mal šťastie, keďže domáci útočník z tesnej blízkosti bránky netrafil odkrytú sieť. Potom však boli aktívnejší hokejisti projektu, ktorí zaslúžene otočili skóre. O vyrovnanie sa postaral presilovkovým tečom Sobotka a tesne pred druhou sirénou presne namieril aj Gron. V prostrednom dejstve navyše rovnaký hráč trafil žŕdku a ďalšiu veľkú gólovú príležitosť zahodil Kamil Rohaľ.

Slovenskí mladíci začali aktívne aj tretiu tretinu a vytvorili si viaceré príležitosti na skórovanie. Po necelých dvoch minútach opäť nastrelili žŕdku a onedlho zblízka neuspel František Ridzoň, ktorého pokus zneškodnil Branislav Bernát. S pribúdajúcimi minútami preberali iniciatívu skalickí hokejisti, ale ich záverečný tlak utlmilo zbytočné vylúčenie Maximiliána Mikulu. Presilovku súpera prežili, v posledných sekundách v hre bez brankára však nedokázali vyrovnať.

Tibor Tartaľ, tréner SR 18: "V prvej tretine naša hra nemala rýchlosť, chýbali nam rýchle štarty na puk v obrannom pásme. V druhej tretine sme však získali správne momenty pre naše víťazstvo. Tešia nás ubránené oslabenia a 39 striel, ktoré sme vyslali na bránku súpera. V tretej tretine sme ukázali túžbu po víťazstve a konečne sme sa dočkali. Verím, že zachováme v našej hre konzistentnosť."

TIPOS SHL

HK ESMERO Skalica – JOJ ŠPORT Slovensko 18 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
9. B. Kotvan (Landrigan) – 37. Sobotka (Pišoja, Masnica), 40. S. Gron ml. (Rohaľ, Beluško).
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, strely na bránku: 41:39, rozhodovali: Krajčík, Fridrich – Šefčík, Zelený – 242 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: S. Urban – Královič, Pišoja, Sakmár, S. Kupec, Beluško, Ďurina – Belic, Masnica, Jobek – Ridzoň, T. Pobežal, Maruna – T. Varga, S. Gron ml., Rohaľ – Sobotka. Tréner T. Tartaľ.