Projekt SR 18: Popradskí juniori ukončili víťaznú sériu reprezentantov

POPRAD (SZĽH) – Tím projektu centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov nepredĺžil víťaznú sériu v Extralige juniorov. V piatok prehral vo vyrovnanom súboji s hokejistami Popradu tesne 3:4 po samostatných nájazdoch, hoci ešte na začiatku 59. minúty viedol 3:2.

Prvá tretina ponúkla viacero nevyužitých presiloviek. Popradčania nazbierali v úvodných desiatich minútach päť menších trestov, ale napriek tomu neinkasovali. Skóre sa nezmenilo ani po dvojnásobnom vylúčení hráčov projektu v 15. minúte. Prvý gól padol až v polovici stretnutia, keď sa presadil popradský útočník Peter Gonda. Osemnástka do prestávky otočila vývoj stretnutia gólmi Tobiasa Tomíka a Daria Lašša, ale v 49. minúte vyrovnal Samuel Murin. V závere riadneho hracieho času reprezentantov opäť priblížil k víťazstvu Andreas Straka. Necelých sto sekúnd pred treťou sirénou však poslal duel do predĺženia Timotej Bodorík a v samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve hosťujúceho tímu Samuel Murin.

Počas nasledujúceho týždňa odohrajú slovenskí mladíci dva zápasy tradične v hale Strednej športovej školy v Poprade. Vo štvrtok 30. novembra o 16.00 nastúpia v TIPOS SHL proti Považskej Bystrici a v piatok 1. decembra vyzvú v Extralige juniorov hokejistov Skalice.

Extraliga juniorov - vložený zápas 55. kola

Slovensko 18 – HK ŠKP Poprad 3:4 po samostatných nájazdoch (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Tomík, 37. Lašš (Krchňavý), 56. Straka (Hazala, Liščinský) - 30. Gonda (Gracák), 49. Murín (Gonda), 59. Bodorík (Plučinský), rozhodujúci nájazd Murin.

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 37:39.

Rozhodovali: T. Orolin – Stanzel, Ščurka – 100 divákov.

Zostava Slovensko 18: Lenďák – Janák, Fabuš, Šimon, Beluško, Varga, Húževka – Zimáni, Prokopovič, Tomík – Hazala, Straka, Liščinský – Krchňavý, Gašo, Štrbáň – Lašš, Liška. Tréner M. Dendis.

Hlas po zápase

Martin Dendis, tréner SR 18: "Po výbornom výkone proti Žiline sme nedokázali zopakovať také nasadenie od úvodných minút, ako to bolo včera. V prvej tretine sme si vybojovali viacero presiloviek, vrátane hry piatich proti trom, v ktorej sme však neboli efektívni a nevyprodukovali sme dostatok streleckých pokusov. Na druhej strane chcem pochváliť našich chlapcov, ktorí následne ubránili dvojnásobné oslabenie aj ďalšie oslabenia o jedného hráča. To bolo asi jediné plus z tohto zápasu. Počas druhej tretiny sme sa príliš málo tlačili do zakončenia a po vytvorení šancí sme neboli dostatočne efektívni. V tretej tretine sme išli do tesného vedenia 3:2 v závere zápasu, ale v takýchto momentoch si musíme náskok postrážiť. Naopak, dovolili sme súperovi vyrovnať a rozhodovali až nájazdy, v ktorých boli úspešnejší Popradčania. Gratulujem im k víťazstvu a my sa musíme poučiť z toho, že potrebujeme zvýšiť početnosť streľby a tlak do bránky, aby sme našu prevahu využili na strelenie gólov."