Projekt SR 18: Osemnástka zakončila sezónne pôsobenie v slovenských súťažiach prehrou v Žiline

ŽILINA (SZĽH) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov ukončili zápasové pôsobenie v slovenských súťažiach v rámci sezóny 2022/23 prehrou. Na ľade tímu VLCI Žilina, účastníka TIPOS Slovenskej hokejovej ligy, prehrali 1:6.

Skóre zápasu otvoril v 10. minúte Bečka, ktorý sa dobre zorientoval na úrovni ľavého kruhu a presnou strelou prestrelil Fürstena. Žilinčania mali hernú prevahu. V 15. minúte si Vargov pokus ešte nenašiel cestu do siete, ale o niekoľko sekúnd neskôr uspel jeho spoluhráč Melcher. Mladíci znížili gólom do šatne, šesť sekúnd pred prvou sirénou sa presadil Timotej Varga. V druhej tretine zvýraznili „vlci“ vedenie ďalšími dvoma gólmi. V 31. minúte sa presadil aktívny Róbert Varga a v 38. druhým gólom v stretnutí Bečka. V tretej tretine si domáci hokej užívali. Na 5:1 zvýšil Pohl a šiesty gól pridal v presilovke Róbert Varga. Siedmy mohol Lopušan z trestného strieľania, ale Fürsten ho vychytal. Žilina triumfovala 6:1.

V sezóne 2022/23 odohrali mladíci v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy od septembra minulého roka do konca februára dovedna 24 stretnutí. Dvanásť na domácom ľade v areáli Strednej športovej školy v Poprade, dvanásť na klziskách všetkých účastníkov druhej najvyššej slovenskej súťaže. Nazbierali dovedna 12 bodov za štyri prehry po predĺžení, respektíve nájazdoch, triumf 3:2 po nájazdoch v Brezne a trojbodové skalpy v Skalici (2:1) a v Martine (3:2). Ďalších dvanásť súťažných stretnutí  s dejiskom v Poprade pridala osemnástka v Extralige juniorov s bilanciou päť víťazstiev v riadnom hracom čase, dve po predĺžení, respektíve nájazdoch a päť prehier. V konfrontáciách s juniorskými tímami nazbierali mladíci dovedna 20 bodov.

Po niekoľkotýždňovej prestávke začne osemnástka 3. apríla prípravu na majstrovstvá sveta elitnej kategórie vo Švajčiarsku.

TIPOS SHL – vložený zápas:

VLCI Žilina – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 10. Bečka (Rehák), 16. Melcher (Rehák, Nahálka), 31. R. Varga (Kluka, Bečka), 38. Bečka (Melcher), 47. Pohl (Kluka, Halama), 49. R. Varga (Halama, Mráz) – 20. T. Varga (Gron).

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Bachúrik, Adamec – Hanko, Kollár ­– 212 divákov.

Zostava SR 18: Fürsten Královič, Pišoja, Sakmár, Beluško, Šlank, Kupec, Ďurina, Petras – Ridzoň, Párička, Masnica – Maruna, Jobek, Liščinský – T. Varga, Gron, Rohaľ – Feranec, Sobotka, Liška. Tréner T. Tartaľ.

Tibor Tartaľ, tréner SR 18: „Mrzí nás, že sme sa rozlúčili so sezónou takýmto herným prejavom. Určite nás neteší. Musíme uznať veľkú kvalitu súpera. Je to prvý tím TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. V prvej tretine nás svojou rýchlosťou a skúsenosťami nepustil do nejakého ofenzívneho zakončenia. Dali sme gól na konci periódy, ale zápas sme nezvládli najmä v presilových hrách. Mali sme príliš veľký rešpekt zo súpera. Nebola to v našom podaní herná identita, ktorou sa chceme prezentovať.“