Projekt SR 18: Osemnástka ešte nestratila bod medzi juniormi, Košice zdolala 5:1

POPRAD (SZĽH) - Tím projektu centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov zvíťazil aj v druhom zápase sezóny v rámci Extraligy juniorov. V piatkovom vloženom dueli 46. kola zdolal hráčov HC Košice 5:1. Zverenci hlavného trénera Martina Dendisa získali v dvoch vystúpeniach v najvyššej juniorskej súťaži plný počet bodov. Minulý týždeň si poradili s hokejistami Trnavy jasne 6:1.

Mladí Slováci v prvej polovici zápasu doplácali na slabšiu disciplínu. V úvodných tridsiatich minútach nazbierali až päť menších trestov, ale napriek tomu otvorili skóre. V 25. minúte sa presadil v oslabení z úniku Tobias Tomík. Odpoveď Košičanov prišla ešte do prestávky, keď vyrovnal Sebastián Zupko. Tretie dejstvo však patrilo domácim hokejistom. Osemnástka zabrala v presilovkách, zatlačila súpera a po úspešných dorážkach Simona Semančíka a Michala Feranca viedla v 47. minúte 3:1. Semančík v závere ešte skóroval aj v oslabení a piaty presný zásah pridal Dario Lašš.

Tím projektu SR 18 čakajú v nasledujúcom týždni opäť dva súťažné zápasy na domácom klzisku Strednej športovej školy v Poprade. Vo štvrtok o 16.00 h nastúpi v TIPOS SHL proti Aquacity Pikes, v piatok o 12.00 h vyzve v Extralige juniorov hráčov Dukly Trenčín. 

Vložený zápas 46. kola Extraligy juniorov

Slovensko 18 – HC Košice 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Góly: 25. Tomík (Dravecký, Liščinský), 44. Semančík (Tomík, Dravecký), 47. Feranec (Tomík, Semančík), 54. Semančík, 59. Lašš (Hazala, Beluško) - 34. Zupko (Oboril, Tomka).

Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 2:0. 

Rozhodovali: Kocúr - Kovalčík, Lukáč.

Zostava SR 18: Rafaj – Fabuš, Šlank, Dravecký, Šimon, Štrbáň, Beluško, Húževka, Mitro – Semančík, Straka, Tomík – Hazala, Lašš, Liščinský – Šilhár, Prokopovič, Feranec – Tomaník, Vlčko, Sejna. Tréner M. Dendis.

Hlas po zápase

Martin Dendis, hlavný tréner SR 18: "Chceli sme začať zápas oveľa aktívnejšie a agresívnejšie, ale namiesto toho sme súpera nechali hrať. Po úvodných piatich minútach sme sa však dostali do hry a od pätnástej minúty sme Košičanov dostávali pod tlak. Postupne sme si vytvárali šance, ale nedokázali sme ich premieňať. Zároveň nám v prvej tretine nevychádzala hra v obrannom pásme a hostí sme príliš ľahko púšťali do nebezpečných pozícií na zakončenie. Druhú tretinu sme už začali aktívnejšie, no séria vylúčení nás pribrzdila. Oslabenia sme však úspešne zvládli vďaka dobrým zákrokom brankára Rafaja aj kvalitnej hre v defenzíve a dokonca sa nám podarilo skórovať v početnej nevýhode. Košičania rýchlo vyrovnali a do záverečnej časti sme vstupovali za stavu 1:1. V tretej tretine sme zvýšili početnosť streľby, boli sme aktívni a vytvárali sme si šance. Viac sme strieľali aj v presilovkách, čo prinieslo góly špeciálnych formácií a napokon sme sa tešili z víťazstva. Stále máme na čom pracovať a musíme viacero vecí zlepšiť."