Projekt SR 18: O osude zápasu v TIPOS SHL proti Žiaru rozhodlo 109 sekúnd prvej tretiny

ŽIAR NAD HRONOM (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala vo štvrtkovom vystúpení v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy na ľade MŠK Žiar nad Hronom 1:4. O chode zápasu rozhodla silná dvojminútovka domácich v úvodnom dejstve, v ktorej strelili tri góly. Za tím JOJ ŠPORT Slovensko 18 korigoval nepriaznivý výsledok v druhej tretine Tomáš Pobežal.

Mladíci mali za sebou výborný utorňajší zápas v Považskej Bystrici. Ešte v 57. minúte v ňom viedli nad prvoligistom 2:0, no v závere o náskok prišli a napokon prehrali 2:3 po predĺžení gólom dve sekundy pred jeho koncom. Vo štvrtok neustáli streleckú prevahu Žiaru v prvej tretine. Tri zo šestnástich domácich pokusov napokon prepadli za Urbana, a to v rozpätí 109 sekúnd. Po Gáborovi sa presadili aj Václav a Jakúbek. Poistku pridal v polovici duelu v presilovke Valigura. Mladíci ešte pred koncom druhej tretiny znížili na 1:4 zásluhou Pobežala, ale ďalšie presné zásahy už nepridali. Domácich pritom prestrieľali v treťom dejstve 12:11.

Zápasový program tímu JOJ ŠPORT Slovensko 18 v rámci TIPOS SHL pokračuje v utorok 24. januára od 15.15 h na ľade HK ESMERO Skalica.

TIPOS SHL

MŠK Indian Žiar nad Hronom – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 15. Gábor (Václav, Čulík), 16. Václav (Gábor), 17. Jakúbek (Valigura, Suchý), 31. Valigura (Suchý, Jakúbek) – 35. Pobežal (Ridzoň, Královič).

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 39:25.

Rozhodovali: Čahoj, Kalina – Valachovič, Kovalčík – 254 divákov.

Zostava SR 18: Urban – Královič, Pišoja, Kupec, Sakmár, Beluško, Ďurina – Belic, Párička, Masnica – Ridzoň, Pobežal, Maruna – Varga, Gron, Jobek – Rohaľ, Sobotka. Tréner T. Tartaľ.

Tibor Tartaľ, hlavný tréner SR 18: „V prvej polovici úvodnej tretiny nás súper dostal pod tlak agresívnym forčkekingom. Robili sme zlé rozhodnutia a strácali sme puky. Súper využil momentum a v krátkom rozpätí trikrát skóroval.  Naša nedisciplinovanosť v ďalšom priebehu nám znemožnila v Žiari bodovať. Musíme sa naučiť, aby naša hra bola konzistentná.“