Projekt SR 18: Nevydarený súboj mladíkov v Dubnici

DUBNICA (SZĽH) – Slovenskej hokejovej reprezentácii do 18 rokov nevyšiel štvrtkový duel v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. Na dubnickom ľade podľahla účastníkovi druhej najvyššej súťaže 1:8. O výsledku rozhodlo už prvých šesť minút úvodnej tretiny, v ktorých strelila Dubnica tri góly. Jediný presný zásah mladíkov zaznamenal Timotej Varga.

Mladíci sa v treťom súboji v rámci štyroch dní nestihli ani poriadne zahriať a už prehrávali 0:2. Úvodné striedanie v stretnutí skvele vyšlo domácemu Tábimu, ktorý v rozpätí deviatich sekúnd druhej minúty strelil dva góly. Keď v 6. minúte pridal tretí Trška, bolo zrejmé, že taktika domácich vyletieť na súpera s cieľom rozhodnúť zápas už v prvej tretine slávila úspech. V 29. minúte vystriedal Slávika v bránke osemnástky Fürsten, no ani on si poriadne nesiahol na puk a už ho lovil zo siete. Dubničania boli prekvapení, že do bránky im padne takmer všetko, na čo siahnu. To už bolo skóre 6:0. V úvode 31. minúty síce znížil Varga, ale domáci napriek rozhodnutému skóre naďalej pokračovali v snahe pridať ďalšie góly. V treťom dejstve strelili ešte dva, pričom Tábi skompletizoval hetrik.

Tímu JOJ ŠPORT Slovensko 18 zostáva odohrať v rámci TIPOS SHL ešte päť zápasov. Najbližší až po reprezentačnej prestávke, ktorú vyplní Turnaj Vladimíra Dzurillu v Poprade, 14. februára od 18.00 v Humennom.

TIPOS SHL – vložený zápas

TSS Group Spartak Dubnica – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)

Góly: 2. Tábi (Janík, Beták), 2. Tábi (Beták, Ďuriš), 6. Trška (Huovinen, Ondruš), 27. Beták (Švec, Ďuriš), 29. Korbel (Ondruš), 30. Géci (Švec, Putala), 48. Chatrnúch (Huovinen), 53. Tábi (Beták) – 31. Varga (Kupec, Ridzoň).

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Krist, Krajčík – Bezák, Danko – 134 divákov.

Zostava SR 18: Slávik (29. Fürsten) – Královič, Pišoja, Beluško, Sakmár, Kupec, Šlank, Ďurina – Sobotka, Párička, Maruna – Ridzoň, Masnica, Liščinský – Liška, Jobek, Feranec – Varga, Rohaľ. Tréner T. Tartaľ.

Tibor Tartaľ, hlavný tréner SR 18: „V zápase sme mali rýchlosť, bohužiaľ, robili sme naivné juniorské rozhodnutia s pukom v strednom a obrannom pásme. Dopustili sme veľa striel na našu bránku. Získali sme veľmi málo momentov na skórovanie. Pozitívom je ďalší zápas, v ktorom sme sa dokázali ubrániť v hre v početnej nevýhode.“