Projekt SR 18: Mladíci v úvodnom zápase TIPOS SHL podľahli Skaličanom

POPRAD (SZĽH) - Tím projektu centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov neuspel v úvodnom zápase novej sezóny TIPOS SHL. V domácom prostredí na klzisku Strednej športovej školy v Poprade podľahom hráčom HK ESMERO Skalica 1:4. Mladí Slováci odohrajú najbližší súťažný duel v piatok o 12.00 h v Extralige juniorov proti Košiciam, v druhej najvyššej seniorskej súťaži sa predstavia budúci štvrtok o 16.00 h proti Aquacity Pikes.

Skaličania začali zápas faulom. Už v 43. sekunde putoval na trestnú lavicu Roman Pšurný. Domáci však nevyužili ponúknutú presilovku a v 6. minúte inkasovali z hokejky Branislava Kotvana. Na ďalšie góly sa čakalo až do záveru druhej tretiny. Hráči osemnástky mohli najskôr vyrovnať po prieniku Andreasa Straku, ktorému chýbali k presnému zásahu iba centimetre, ale onedlho doplatili na medzery v defenzíve. Dvakrát v priebehu necelej minúty im unikol Patrik Janáč a dobre mierenými strelami zabezpečil hosťom trojgólový náskok. Zverenci trénera Martina Dendisa na začiatku tretej tretiny nezužitkovali dve presilovky a zníženia sa dočkali až v 57. minúte po individuálnej akcii Michala Liščinského. Potom skúsili aj hru bez brankára, ale nepridali ďalší gól. Naopak, Pšurný poslal puk do odkrytej siete.

Vložený zápas 45. kola TIPOS SHL

JOJ Šport Slovensko 18 – HK ESMERO Skalica 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 57. Liščinský (Prokopovič, Beluško) - 6. Kotvan (Sloboda, Jurík), 39. Janáč (Škápik, Šátek), 40. Janáč (Šátek, Kočka), 59. Pšurný (Šátek, Škápik).

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. 

Rozhodovali: Rojík, Kalina - Staššák, Janiga – 45 divákov.

Zostava SR 18: Haronik – Fabuš, Šlank, Dravecký, Húževka, Štrbáň, Beluško, Šimon – Semančík, Straka, Tomík – Lašš, Vlčko, Šilhár – Liščinský, Prokopovič, Feranec – Tomaník, Hazala, Sedliačik – Sejna. Tréner M. Dendis.

Hlas po zápase

Martin Dendis, hlavný tréner SR 18: "Od začiatku sme hrali veľmi aktívne, agresívne a húževnato. Nezľakli sme sa súpera a nebáli sme sa ani fyzických súbojov. Pri hre s pukom sme sa v úvode zoznamovali so seniorskou úrovňou. S pribúdajúcimi minútami sme hrali s pukom odvážnejšie, riešili sme situácie kombináciami, krátkymi prihrávkami a robili sme lepšie rozhodnutia. Prvá tretina sa skončila výsledkom 0:1, ale v druhom dejstve sme si vypracovali viaceré šance, ktoré sme nevyužili. Súperovi pomohli dobré zákroky brankára a my sme sa v zakončení zbytočne ponúkali. Musíme byť priamočiarejší, aby sme skórovali a získali momentum. Namiesto vyrovnania prišli dva rýchle inkasované góly v závere tretiny, pri ktorých sme to súperovi veľmi uľahčili. Napriek nepriaznivému vývoju sme si pred treťou tretinou povedali, že so zápasom chceme niečo urobiť. Spravili sme zmeny v zostave, boli sme aktívni a podarilo sa nám znížiť. Skúsili sme ešte aj hru bez brankára, ale nevyužili sme naše príležitosti a prišiel štvrtý skalický gól do prázdnej bránky. Chlapcov však musím pochváliť za odhodlanosť a odvahu, že išli bez rešpektu do súboja so seniorským tímom. Podržal nás aj brankár Martin Haronik. Na druhej strane nás čaká veľa práce a naďalej potrebujeme zlepšovať všetky aspekty hry."


Fotogaléria