Projekt SR 18: Mladíci v TIPOS SHL prehrali s Považskou Bystricou 1:4

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala prvý súťažný duel po reprezentačnej prestávke v rámci projektu centralizovanej prípravy. Na ľadovej ploche Strednej športovej školy v Poprade podľahla v rámci vloženého duelu TIPOS Slovenskej hokejovej ligy HK’95 Považská Bystrica 1:4. Jediný gólový úspech mladíkov zaznamenal v 25. minúte po fantastickom sóle pomedzi brániacich hráčov súpera Patrik Masnica.

Prvú tretinu štvrtkového duelu rozkúskovali vylúčenia. Rozhodcovia udelili šesť menších trestov, z toho až štyri na považskobystrickej strane. Gól však nepadol. Streliť ho mohol hosťujúci Jakub Cíger z trestného strieľania, ktoré bolo nariadené pre zaľahnutie puku v bránkovisku, lenže v nájazde sa mu puk v rozhodujúcom momente skĺzol z čepele a nestihol zakončiť. V závere prvého dejstva mali mladíci k dispozícii dvojminútovú presilovku piatich trom. Nielenže ju nevyužili, po jej konci v úvode druhej tretiny dokonca inkasovali. Obaja vylúčení hráči hostí naskočili spolu na ľad, dostali prihrávku do protiútoku a situáciu dvoch proti brankárovi Urbanovi využili napriek tomu, že ju zahrali krkolomne. V 25. minúte sa individuálnym majstrovstvom prezentoval Masnica. Skvele sa preštrikoval pomedzi brániacich hráčov a blafákom do forhendu vyrovnal.

V 45. minúte poslal Zlocha ideálnu prihrávku spoza bránky Tománekovi pred ňu a niekdajší extraligový kanonier strelil víťazný gól stretnutia. V ďalšom priebehu už Považskobystričania kontrolovali hru a tesný náskok navýšili na konečných 4:1 z ich pohľadu vďaka dvom gólom Sádeckého.

Program tímu JOJ ŠPORT Slovensko 18 pokračuje už v piatok 18. novembra, od 12.00 privítajú zverenci trénera Tibora Tartaľa v rámci juniorskej extraligy MHA Martin. V TIPOS SHL sa opäť predstavia budúci štvrtok 24. novembra od 16.00 proti HK Topoľčany.

TIPOS Slovenská hokejová liga – vložený zápas:

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HK’95 Považská Bystrica 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 25. Masnica – 22. Ďurkech (Rufati, Švantner), 45. Tománek (Zlocha), 53. M. Sádecký (Dmitriev), 56. M. Sádecký (Dmitriev).

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 24:52.

Rozhodovali: Valach, Smerek – Valachovič, Tichý – 36 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Urban – Kupec, Královič, Beluško, Šlank, Petras, Sakmár, Valko, Ďurina – Maruna, Párička, Jobek – Liščinský, Pobežal, Masnica – Varga, Gron,  Feranec – Jedliček, Liška. Tréner T. Tartaľ.

Hlas po zápase:

Tibor Tartaľ, hlavný tréner SR 18: „Mali sme v zápase skvelú energiu. Bohužiaľ, dopustili sme príliš veľa striel na našu bránku. Odzrkadlilo sa to v závere duelu. Mali sme dobrú identitu, ukázali sme viacero dobrých návykov, ktoré sa prejavujú od začiatku procesu. Záver bol nervózny, možno až troška zastrašujúci, ale som rád, že náš tím sa nezľakol, išiel tvárou v tvár staršiemu súperovi a vyrovnal sa mu aj v tvrdosti.“