Projekt SR 18: Juniori Trenčína rozhodli o víťazstve troma gólmi v rozmedzí troch minút

POPRAD (SZĽH) - Hráči projektu centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov nezvíťazili v dvoch tohtotýždňových zápasoch. Po štvrtkovej prehre 2:8 s Aquacity Pikes v TIPOS SHL nestačili ani hokejistov Dukly Trenčín v Extralige juniorov, ktorým podľahli 1:4.

Slovenskí reprezentanti mali v úvode zápasu výhodu troch presilových hier v rade, ale nepotrestali ani jeden z trenčianskych faulov v rozmedzí 8. až 12. minúty. Naopak, hráči Dukly boli v druhej tretine oveľa efektívnejší. Jedenásť streleckých pokusov im stačilo na tri góly. V krátkom slede v priebehu necelých troch minút v polovici riadneho hracieho času dvakrát skóroval Adrián Stašiniak a raz Matúš Trokan. Zverenci trénera Martina Dendisa znížili manko až v 54. minúte zásluhou Andreasa Straku a v závere duelu skúsili aj hru bez brankára. Namiesto zdramatizovania vývoja však inkasovali štvrtýkrát do odkrytej siete z hokejky Alexa Gaša.

Projekt SR 18 odohrá v nasledujúcom týždni opäť dva zápasy. V tradičnom štvrtkovom termíne nastúpi o 14.00 h v TIPOS SHL proti bratislavským Modrým krídlam Slovan. V piatok o 12.00 h vyzve v Extralige juniorov tím Vlci Žilina. 

Vložený zápas 47. kola Extraligy juniorov

Slovensko 18 – HK DUKLA Trenčín 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 54. Straka (Beluško, Tomík) - 30. Stašiniak (Kupec, Petrík), 31. Stašiniak (Belic, Kupec), 33. Trokan (Goljer), 57. Gašo.

Vylúčení: 11:7 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0. 

Rozhodovali: Smerek - Tomáš, Beniač – 36 divákov.

Zostava SR 18: Rafaj – Fabuš, Šlank, Beluško, Šimon, Dravecký, Húževka, Mitro, Štrbáň – Semančík, Straka, Tomík – Hazala, Lašš, Liščinský – Šilhár, Prokopovič, Feranec – Tomaník, Vlčko, Tomka. Tréner M. Dendis. 

Hlas po zápase

Martin Dendis, tréner SR 18: „Aktívnou hrou sme súpera v úvode zápasu donútili faulovať, ale nepodarilo sa nám využiť presilovky. Zvyšok prvej tretiny bol veľmi vyrovnaný. Dokázali sme udržať puk na našich hokejkách, vedeli sme si vytvárať príležitosti na zakončenie, no potrebujeme v nich zlepšiť efektivitu. V druhej tretine sme začali výborne, zatlačili sme súpera, opäť sme však nepremenili šance a Trenčanov podržal aj brankár. Potom sme doplatili na slabú disciplínu, nechali sme sa vylučovať a inkasovali sme tri góly v priebehu troch minút. V tretej tretine sme chceli hrať jednoducho, hrať náš hokej, ale namiesto toho prichádzali ďalšie fauly a museli sme sa brániť v oslabeniach. Ku koncu zápasu sme išli do tlaku, podarilo sa nám znížiť na 1:3 a odvolali sme aj brankára. Mali sme šance na ďalšie góly a vyrovnanie, ale štvrtýkrát sme inkasovali do prázdnej bránky. Musíme sa z toho duelu poučiť. Potrebujeme zlepšiť disciplínu, aby sme sa nenechali ľahko vylučovať.“