Prezident SZĽH Kohút o SR20: Čakám od trénera Bokroša i manažéra Ulehlu kompletnú hodnotiacu správu

BRATISLAVA (SZĽH) – Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút si počká na zasadnutie Výkonného výboru SZĽH, kde tréner reprezentácie do 20 rokov Ernest Bokroš predloží správu a až následne bude celú vec komentovať. Na juniorskú reprezentáciu a jej trénera Bokroša sa v týchto dňoch spustila vlna kritiky nielen preto, že na uplynulých Majstrovstvách sveta IIHF v Kanade obsadili konečné 8. miesto, ale najmä potom, čo dvaja hráči na sociálnej sieti otvorene kritizovali praktiky a pomery v kádri SR20.

Ešte nemám všetky dostačujúce informácie k tomu, ktoré potrebujem, aby som zaujal konkrétne stanovisko. Čakám od trénera Bokroša i manažéra Ulehlu kompletnú hodnotiacu správu, ktorú predložia na výkonnom výbore, ktorý bude v polovici januára. Potom k tomu ako zväz zaujmeme oficiálne stanovisko. Vystúpenie nášho výberu po športovej stránke zhodnotil kouč Ernest Bokroš na brífingu po návrate z Kanady. Ja nie som odborník na športovú stránku, ale musím povedať, že nielen ja, ale najmä fanúšikovia isto čakali viac,povedal Martin Kohút.

Prezident SZĽH Martin Kohút bude v najbližších dňoch zisťovať aj to, či sa tvrdenia hráčov o tom, že v projekte HK Orange 20 si museli prať veci sami a chodiť do nemocnice taxíkom, zakladajú na pravde. „Takúto informáciu som doposiaľ nemal, ale budem sa na to pýtať, a overím si to. Pretože podľa mňa má tím do 20 rokov vytvorené také podmienky, ktoré nemajú niektoré extraligové mužstvá.