Preveria nás až Slováci, tvrdí fínsky tréner Nemcov

KOŠICE 14. mája (SITA) - Nemeckí hokejisti majú po dvoch zápasoch v A-skupine na majstrovstvách sveta v Košiciach plný počet bodov, ale tréner Toni Söderholm je po dueloch s Britmi (3:1) a Dánmi (2:1) obozretný. Niekdajší fínsky reprezentant prezradil, že spokojný bude až vtedy, keď jeho zverenci v najbližších dvoch dňoch vezmú body Francúzom aj Slovákom.

"Proti Britom v prvom zápase sme nehrali dobre. Viazla súhra, chýbala väčšia priebojnosť v útoku. Proti Dánom som už videl zlepšenie vo viacerých aspektoch. Zlepšili sme hru v oslabení, zablokovali viac striel a celkovo pôsobili tímovejším dojmom. Proti Francúzom a Slovákom musíme pokračovať v tomto pozitívnom duchu," skonštatoval Toni Söderholm pre nemecké médiá.

Söderholm vie, že zdolanie francúzskej a slovenskej prekážky môže jeho zverencom výrazne priblížiť splnenie základného cieľa, teda postup do štvrťfinále. "Po dvoch víťazstvách nám stúplo sebavedomie. Našu silu však preveria až nasledujúci dvaja súperi. Dôležitá bude disciplína, trestnej lavici sa treba zďaleka vyhýbať. Ak to dokážeme, môžeme byť úspešní," upozornil fínsky tréner Nemcov, strieborný medailista z MS 2007.

Recept na Nemcov podľa kapitána slovenského tímu Andreja Sekeru ukázali hráči už proti Kanaďanom. Napriek nešťastnej prehre 5:6 bol výkon Slovákov plný atraktívnych ofenzívnych výpadov a poctivého hokeja. "Treba veľa strieľať a mať hráčov pred bránkou na dorážanie pukov. Nemyslím si, že prehra s Kanadou nás nejako negatívne ovplyvní proti Nemcom. Oni boli favoriti, my sme len mohli prekvapiť ziskom nejakého bodu. Nepodarilo sa nám to, ale ideme ďalej," skonštatoval Sekera. "Zápas s Kanadou sme nešťastne prehrali a podľa toho sa môže zdať, že hokej nie je spravodlivý. V dlhodobejšom meradle však áno. Čo vám raz vezme, to vám inokedy vráti. Proti Nemcom musíme podať ďalší taký výkon ako proti Kanade," myslí si útočník Adam Liška.

Stretnutie Nemecko - Slovensko odohrajú v košickej Steel aréne v stredu 15. mája so začiatkom o 20.15 h.
 


Anketa

Aký výsledok dosiahnu naši hokejisti na MS v Bratislave a Košiciach?

1. - 4. miesto
36% (141)
 
5. - 8. miesto
40% (159)
 
9. - 16. miesto
24% (97)
 

Odporúčame