Pred prestávkou dve víťazstvá SR 18 v Extralige juniorov

Slovenská radosť SR 18 po vyrovnávajúcom góle. Foto Jakub SúkupDružstvo SR 18 sa po dvoch víťazstvách posunulo na čelo tabuľky EXJ, foto Jakub Súkup

BRATISLAVA – Dve víťazné predohrávky v strede týždňa posnuli reprezentačnú „osemnástku“ na čelo tabuľky Extraligy juniorov, keď z 21 zápasov nazbierala už 50 bodov. Pravda, najbližší prenasledovatelia zverencov trénera Norberta Javorčíka – Dukla Trenčín so 46 bodmi a MMHK Nitra so 43 bodmi -  majú o tri stretnutia  menej. Mladí reprezentanti sa potrápili v Skalici, kde sa domácemu MHKM podarilo vyrovnať v 58. minúte. Záber však zvládli lepšie favorizovaní hostia, ktorí v 60. minúte v rozpätí 34 sekúnd strelili dva góly, posledný do opustenej brány. V derby so Slovanom,  ktoré bolo pre reprezentantov posledným pred asociačnou prestávkou, sa hral výborný hokej. Belasí, tentoraz ako hostitelia, po hladkom víťazstve v Trenčíne boli strelecky aktívnejší, ale Javorčíkovci v koncovke efektívnejší, navyše im skvele zachytal Ovečka.

Extraliga juniorov – predohrávka 20. kola:

MHKM Skalica – Slovensko „18“ 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Góly: 25. Ivičič (Lacho), 58. Halabrín (Rodinov, Pagáč) – 7. Regenda (Havrila), 18. Havrila (Kupec, Regenda), 60. Majerík (Stacho, Dúžek), 60. Regenda (Fafrák)

Vylúčenia 2:1, navyše Faško-Rudáš 5+20 (TH) za  napadnutie doo blasti hlavy a krku, presilovky a oslabenia 0:0, strely na bránku 23:40. Rozhodovali: Valachovič – Junek, Šefčík, 124 divákov

Slovensko „18“: Sklenár  – Kupec, A. Žiak, Dúžek, Boldižár, Nahálka, D. Demo, Jakab – P. Regenda, M. Havrila, Fafrák – Stacho, Urbánek, Majerík – R. Szabo, Giertl, Miškovec – Faško-Rudáš, P. Halama, Okuliar

Norbert  Javorčík (tréner SR 18): „Vydarený vstup do stretnutia sa premietol do prevahy v prvej tretine,  ktorú sme vyjadrili dvoma gólmi. V týchto fázach domácich podržal výborný brankár Košút. Od druhej dvadsaťminútovky sa hra vyrovnala,  čoho výsledkom bolo vyrovnanie z hokejok Skaličanov v závere zápasu. Vďaka výborne zvládnutému prečísleniu sme napokon strhli víťazstvo na svoju stranu a poistili ho gólom do prázdnej brány.“

Extraliga juniorov – predohrávka 19. kola:

HC Slovan Bratislava – Slovensko „18“ 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Urbánek, 24. P. Regenda (M. Havrila, Stacho), 42. Majerík (Urbánek, Dužek).
Vylúčenia 6:5, navyše Šalka (Slovan) 10 min. za napadnutie do oblasti hlavy a krku, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, strely na bránu 29:24.  Rozhodovali: Baluška – J. Tvrdoň, Výleta, 288 divákov

Slovensko „18“: J. Ovečka – Kupec, A. Žiak, Dúžek, Boldižár, Nahálka, D. Demo, Jakab – P. Regenda, M. Havrila, Fafrák – Stacho, Urbánek, Majerík – R. Szabo, Giertl, Miškovec – P. Halama, Okuliar

Norbert  Javorčík (tréner SR 18): „V tomto zápase sme čelili výborne korčuliarsky disponovanému súperovi s agresívnym štýlom. V úvodnej tretine dominovali domáci a priaznivý výsledok nám zabezpečila obetavá defenzíva na čele s výborným brankárom Ovečkom. Od druhej tretiny sa nám darilo otupiť agresivitu súpera najmä dobrou kontrolou puku a pozorným vykrývaním stredného pásma. K tomu sme pridali aj góly a doviedli zápas do víťazného konca.“