Posledná Žilina tesne zdolala MAC Budapešť

ŽILINA 15. februára (SITA) - Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili nad hráčmi MAC Budapešť 3:2 v piatkovom zápase slovenskej najvyššej súťaže.

Posledný tím tabuľky zdolal desiate mužstvo Tipsport ligy najmä vďaka dvom gólom v rozpätí necelých dvoch minút tretej tretiny (46. a 48.), ktorých autormi boli Emil Bagin a Martin Podešva. Žilinčania si pripísali iba desiate víťazstvo v riadnom hracom čase v tejto sezóne. Hokejisti slovenského tímu odplatili súperovi z Budapešti prehru spred 12 dní z jeho ľadu 2:5.

MsHK Doxxbet Žilina - MAC Budapešť (Maď.) 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 26. Hvila (Beránek), 46. Bagin (Rudolf Huna, Huževka), 48. Podešva (Beránek, Dubeň) - 4. Orban (Langkow), 48. Odnoga (K. Nagy, Burt)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Valach - Vyšný, Valo
počet divákov: 581

Žilina: Fučík - Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš, Surán - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - Milý, Surovka, Dominik Rehák - Síkela, Ondruš, Coma
Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa