Poriadny apetít druholigových strelcov v 13. kole

Tlačenica pred bránkou Piešťan v dueli s Dynamaxom NitraTlačenica pred bránkou Piešťan v dueli s Dynamaxom Nitra

BRATISLAVA (SZĽH) – Druholigoví strelci mali v 13. hole poriadny apetít: v deviatich stretnutiach nastrieľali 81 gólov, priemerne deväť na zápas – skupine A prekonali brankárov 42 krát v piatich dueloch a v skupine B v štyroch súbojoch (pre technické problémy sa neuskutočnil zápas v Gelnici s „béčkom“ Liptákov) zaznamenali štatistici 39 gólov!

Útočník MHK Ružomberok Patrik Wesselényi

Strelcom kola bol  Patrik Wesselényi z MHK Ružomberok, ktorý doma proti Bardejovu (9:2)  strelil štyri góly a mal aj dve asistencie. Kvalitný hokej láka, čo potvrdzujú aj návštevy kola na štadiónoch lídrov skupín – v Dubnici a Humennom prišlo po 600 divákov a hráči víťazných tímov ich potešili osemgólovými nádielkami. Problémy s disciplínou boli na západe, kde rozhodcovia udelili až šesť vyšších trestov, v októbrovej predohrávke tohto kola Púchov – Dolný Kubín dva, dovedna teda osem...

Na levickom ľade smerovalo na brankára druholigového HC Bratislava Vlada Neumanna 54 striel, ale udržal sa čiaté konto, foto hk levice - Monika VránováNa levickom ľade smerovalo na brankára druholigového HC Bratislava Vlada Neumanna 54 striel, ale udržal sa čiaté konto, foto hk levice - Monika Vranová

2. hokejová liga – skupina A – 13. kolo:

MHK Dubnica – HK Iskra Partzizánske 8:3, 597 divákov, Chatrnúch (MHK) 10 min. nešport. správanie, HC Prievidza –HK 91 Senica 6:3, 313 divákov, Súder (Prievidza) 10 min. nešport. správanie,  ŠHK 37 Piešťany – HC Dynamax 96 Nitra 3:5, 296 divákov, trestné minúty 53:54,  Žitňanský (Piešťany) 10 min. nešport. správanie a 5+DKZ – Vasiľko 10 min. + DKZ nešport. správanie, Molnár (obaja Nitra) 10 min. nešport. správanie,  HK Levice – HC Bratislava 0:3, 230 divákov, strely na bránku 54:29 (!), predohrané: ŠHK Púchov – Mšk Hviezda Dolný Kubín 4:7, 228 divákov, Tichý a Faktor (obaja Púchov) po 10 min. nešport. správanie.

Poradie v skupine A po 13. kole: 1. Dubnica 29, 2. Piešťany 26, 3. Nitra 25, 4. Bratislava, 5. Dolný Kubín 19, 6. Prievidza 19, 7. Partizánske 18, Levice 18, 9. Senica 11, 10. Púchov 7

2. hokejová liga – skupina B – 13. kolo:

Hokejový klub 2016 Trebišov -  HKM  Rimavská Sobota 6:3, 212 divákov, Matúš Petričko (Trebišov) 3+1), MHK Humenné – HK Sabinov 8:4 (po dvoch tretinách 4:4), 600 divákov, KMH Budapešť – HK Brezno 3:4 po predĺžení (hostia viedli v 14. min. 3:0), 57 divákov,  HC Rebellion  Gelnica – MHk Liptovský Mikuláš “B” – nehralo sa pre technické problémy na ZŠ  v Gelnici (o osude tohto zápasu ako aj ďalších dvoch v tejto skupine sa bude rozhodovať vo štvrtok 1. decembra na zasadnutí Súťažnej komisie SZĽH),

MHK Ružomberok – HK Bardejov 9:2

Dopisovateľ: Vladimír Dutka, MHK Ružomberok

Domáci strelili v 5. minúte dva rýchle góly: najskôr skóroval po dôslednom útočnom napádaní Wesselényi, po ňom využil prečíslenie troch proti dvom obranca S. Javorka. Dve veľké šance útočníka hostí Renčoka zneškodnil brankár domácich Němec. Potvrdilo sa známe „nedáš-dostaneš“, keď druhým svojím gólom zvýšil Wesselényi na 3:0. Oddychový čas hosťom zjavne pomohol, lebo pred prvou sirénou znížil na 1:3 stav po samostatnou úniku v oslabení Lúč. Druhá tretina priniesla opatrnejší hokej z oboch strán. Vrece z gólmi sa roztrhlo až v 34. minúte. Najskôr strelili domáci opäť dva rýchle góly za sebou: prečíslenie dvoch na jedného zakončil  po Wesselényiho nezištnej prihrávke Knapčík a  o necelú minútu strelou spomedzi kruhov Dvorštiak upravil na 5:1. Hostia opäť kontrovali gólom v oslabení zásluhou kapitána Leščišina. Aj po druhej prestávke diváci čakali na gól taktiež pomerne dlho. Až v 51. minúte rozjasal domácich divákov po siedmy raz Graňák, keď strelou spomedzi kruhov „vymietol pavučiny“ v bránke hostí. O necelé dve minúty sa štvrtýkrát presadil muž zápasu Patrik Wesselényi. Gólostroj domácich uzavrel deviatym gólom kapitán Banáš.

Tréner MHK Ružomberok Peter Matejka: ,,Na zápas sme sa veľmi tešili, pretože predchádzajúce dva zápasy sme neodohrali (Gelnica, Sabinov – pozn.) pre rôzne príčiny. Prvá tretina bola herne vyrovnaná. Na rozdiel od súpera sme však naše šance premenili a podržal nás aj brankár Jaroslav Němec. Druhá a tretia tretina bola v našej réžii. Mužstvo podalo kolektívny výkon a hlavne Patrik Wesselényi, strelec štyroch gólov mal veľkú chuť po hokeji. Trošku však mrzí, že obidva góly sme inkasovali pri našich presilovkách.“

Poradie v skupine B po 13. kole: 1. Humenné 33, 2.  Brezno 27, 3. Rimavská Sobota 24, 4. Trebišov 22, 5. Liptovský Mikuláš 18 (12 záp.), 6. Ružomberok 16 (12 záp.),  7. Sabinov 12 (11 záp.), 8. Gelnica 12 (12 záp.), 9.  Budapešť  11 (12 záp.), 10. Bardejov 9