Popradu stačil na víťazstvo jediný gól

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 15. januára (SITA) - Hokejisti Popradu zvíťazili v úvodnom zápase 43. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Liptovským Mikulášom najtesnejším rozdielom 1:0.

V Spišskej Novej Vsi, ktorá je prechodným domovom Liptákov, čakali diváci na gól až do záverečnej tretiny. V 45. min skóroval Lukáš Paukovček, pre ktorého to bol deviaty gól v aktuálnom ročníku. Dobre sa zorientoval pred bránkou súpera a šikovným tečom prekonal Juraja Hollého. Domáci sa následne snažili o vyrovnanie, necelé dve minúty pred koncom Anton Tomko odvolal brankára, ale hostia si víťazstvo postrážili. Český brankár Tomáš Vošvrda zaznamenal piate čisté konto a "kamzíci" aj štvrtýkrát v sezóne zdolali Liptákov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) - hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Gól: 45. Paukovček (D. Bondra, Ťavoda)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Valach - Durmis, Krajčík
počet divákov: 410

Liptovský Mikuláš: Hollý - J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - R. Varga, A. Tamáši, Uram - P. Števuliak, M. Piatka, J. Sukeľ - Žiak, Uhrík, Nechaj - Oško
Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Petran, Erving, Ťavoda - Abdul, Zagrapan, S. Takáč - P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra - Kundrik, Heizer, Olejník - R. Macík, Mlynarovič, Belluš - Lichanec