Poprad suverénne triumfoval nad trápiacou sa Detvou

POPRAD 31. októbra (SITA) - Hokejisti HK Poprad triumfovali na domácom ľade suverénne 4:0 nad hráčmi HC 07 Detva v stredajšom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

Pred zápasom si na štadióne pod Tatrami uctili minútou ticha popradského odchovanca Dávida Gáborčíka, ktorý tragicky zahynul vo Francúzsku, kde pôsobil. Domáci otvorili skóre v 9. min, presilovú hru využil Martin Belluš. V prostrednej tretine zvýšil na 2:0 slovenský reprezentant Dávid Bondra. Vedenie HK Poprad navýšil v záverečnom dejstve aj skúsený útočník Popradu Marek Zagrapan a rezultát stanovil tri minúty pred záverečnou sirénou Joona Erving. Detva prehrala už v šiestom zápase po sebe.

HK Poprad - HC 07 Detva 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 9. Belluš (P. Koyš, Mlynarovič), 29. D. Bondra (L. Kozák, Heizer), 52. Zagrapan (Ťavoda), 57. Erving (Belluš, Paukovček)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Šoós - Durmis, Soltész
počet divákov: 1214

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian - R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Kundrik - D. Bondra, Heizer, P. Svitana - Macík, L. Paukovček, Belluš
Detva: R. Petrík - Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, M. Šimon, F. Fekiač, Gachulinec, Hedera - Puliš, Jakuceňa, Ščurko - Giľák, Murček, Martin Ďaloga - Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský - M. Surový, V. Fekiač, Z. Král